Görseldeki dolandırıcı mı?

Arkadaşlar ben Amazon yurt dışından sipariş verdim. Bugün Türkiye'ye geldi. Sonra bana PTT'den mail geld. İ ödeme yapın gibi bir şeyler. Bende şüphelendim. Amazon'a sordum. Onlar da bilgileri ödeyin sonra dekontu atın biz geri öderiz dedi. Bende emin olamadım. Kart limitini açmadan bilgileri yazdım. Normalde 60 TL çekmesi gerekiyordu bana 1200 USD çekilmek istendiği mesajı geldi. Sonra mesaj attılar. Ayrıca bugün üç kere aramışlar. Ekran görüntülerini atıyorum. Mesaj gelince telefon spam uyarısı yaptı zaten.

Eki Görüntüle 1880506

Eki Görüntüle 1880507

Siteye yazdığın kartı iptal et. Translate olduğu bariz ortada zaten neyse enazindan para kaybetmemissiniz.

Siteye yazdığın kartı iptal et. Translate olduğu bariz ortada zaten neyse enazindan para kaybetmemissiniz.
Hocam başta sadece mail vardı ve kargom bugün Türkiyeye gelmişti. Zaten belliydi ama Amazon'a sordum onlar doldurun dedi ama ben güvenmedim.

Kargocular veriyor.
Hergün yurtdışından aranıyoruz mail alıyoruz bu nedir ya?

Hocam başta sadece mail vardı ve kargom bugün Türkiyeye gelmişti. Zaten belliydi ama Amazon'a sordum onlar doldurun dedi ama ben güvenmedim.

Hergün yurtdışından aranıyoruz mail alıyoruz bu nedir ya?

Telefon numaranızı verdiğiniz herhangi bir şirket satıyor muhtemelen.

Yeni konular

Geri
Yukarı