Görseldeki kablo fiber mi?

MajesticTale

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba yeni bir adrese taşındım. Eve fotoğraftaki hat çekilmiş. Üzerinde Vodafone yazıyor. Çok bilgim yok fiber mi bu hat?

Dosya Ekleri

• IMG_20230831_225653.jpg
    IMG_20230831_225653.jpg
    272,7 KB · Görüntüleme: 67
Fazla esnetmeyin, çekiştirmeyin. Normal kablolar gibi değil çok daha hassas. Katlanırsa zarar görüyor.
Hocam ironiktirki çekme ve katlama harici fibere daha çok güveniyorum ben :D Çalıştığım yerde rj45 kullanmamak için elimizden egeleni yapıyoruz. Durduk yere bozulmada 1 numara meret.

Hocam ironiktirki çekme ve katlama harici fibere daha çok güveniyorum ben :D Çalıştığım yerde RJ45 kullanmamak için elimizden egeleni yapıyoruz. Durduk yere bozulmada 1 numara meret.

Kardeşimle didişirken annem çok kez modemi fırlatıp attı, şu an internet hiç sağlıklı çalışmıyor. Ben de bazen tam tersini düşünüyorum keşke sıradan kablo olsaydı diye 😀

Hocam rj45 olsa şimdiye cortlamıştı. rj45 soketi fiber kabloya göre bükme ve çekmelere daha dayanıklı olsada, yinede zayıftır. Dikkat ederseniz 8 adet metal parçası kabloların içine batırılmış bir tasarıma sahiptir. Birisi gittiğinde geçmişler olsun.

Geri
Yukarı