Çözüldü Görseldeki kablo ne ise yarıyor?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

whadever

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu kablo neye yarar?

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    90,1 KB · Görüntüleme: 79
Çözüm
Benim satın aldığım soğutucudan 2 adet kablo çıktı arkadaşlar. Biri 3 pin biri 4 pin olmak üzere. Anakartımda ise sadece 4 pin girişi olduğu için soğutucumda herhangi bir RGB yanmıyor. Bunun için bunu kullanabılır miyim acaba?

Hocam RGB fan takacan zaman ona bağlıyorsun.

Fanın neresine takacağım benim satın aldığım fanda bunu takacak yerim yok gibi gözüküyor.

Resimdeki ARGB kablosu, RGB değil. ARGB 3 pin ve 5V, RGB ise 4 pin ve 12V. Anakartta Header yoksa uygun kontrolcü de alabilirsiniz. Fan çalışır ama ışıklar yanmaz.

Resimdeki ARGB kablosu, RGB değil. ARGB 3 pin ve 5V, RGB ise 4 pin ve 12V. Anakartta Header yoksa uygun kontrolcü de alabilirsiniz. Fan çalışır ama ışıklar yanmaz.

Evet hocam ben yanlışlıkla anakartım ARGB desteklediğini düşünüp ARGB model bir işlemci soğutucu aldım. ASUS Prime B450 MK2 anakartım var. Bu anakartta 3 PIN'i sokabileceğim yer olmadığı için işlemci fanımda herhangi bir renk çalışmıyor fakat fan soğutma işlemi yapıyor çünkü 4 girişli kabloyu taktım. Fan çoklayıcı mevcut fakat onunda pinleri 6 girişli. Ne yapabilirim diye düşünüyorum sizin bir fikriniz var mı?

çoklayıcı

Dosya Ekleri

• anakart.png
    anakart.png
    1,4 MB · Görüntüleme: 21
  • IMG_5609.jpeg
    IMG_5609.jpeg
    111,3 KB · Görüntüleme: 16
Bir kablo var ama sizde olur mu, olmaz mı, emin değilim. İsterseniz alıp deneyebilirsiniz. Amazon olduğu için iade de kolay olur.

Geri
Yukarı