Görsellerde pikselleşme oluyor

OmrFrka

Centipat
Yer
Astana
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, temiz kurulum yaptıktan sonra Edge ve Chrome'de görsel aramalarında görsellerin ufak ön izlemesinde veya web site içi görsellerde pixel gibi ufak bozukluklar oluyor, sebebi nedir sizce?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-12-15 021130.png
    Ekran görüntüsü 2023-12-15 021130.png
    623 KB · Görüntüleme: 29
  • Ekran görüntüsü 2023-12-15 021752.png
    Ekran görüntüsü 2023-12-15 021752.png
    888,3 KB · Görüntüleme: 24
Diğer browserları denemedim, sadece Chrome ve Edge kullanıyorum.

Şimdi fark ettim bilgisayarın kendisindede aynı problem oluyor Steam uygulamasındaki resimlerde aynı.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-12-15 152249.png
    Ekran görüntüsü 2023-12-15 152249.png
    857 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleyen: Moderatör:
İlk mesajında da belirttiğin gibi temiz kurulum sonrasında böyle bir problem ile karşılaşmışsın. Zaman zaman yayınlanan yeni sürücülerde bu tarz bozulmalara neden olacak hatalar olabiliyor. İmzanda bulunan sistemi kullandığını düşünerek muhtemelen oyunda oynuyorsun ve ekran kartını yükte de kullanıyorsun. Yükte iken oyunlarda vs. herhangi bir glitch/artifact vb. sorunla karşılaşmadığını varsayarak muhtemelen sorunun ekran kartının sürücüsü ile ilgili. Eğer oyun oynarken ya da ekran kartı yükte iken test etmediysen özellikle VRAM testi yapmanı ve sıcaklıkları takip etmeni öneririm. Bu sorunlara benzer sorunlar ekran kartı yükte iken olmuyorsa veya herhangi bir başka sorun ile karşılaşmıyorsan ;

Benim önerim şuanda kullandığın ekran kartı sürücüsü yerine temiz kurulum yapmadan önce hangi sürümü kullanıyorsan tekrar o sürüme geçmen. Muhtemelen sorunun düzelecektir. Yeni güncelleme yayınlandıktan sonra en yeni sürüme tekrar geçebilirsin.

İlk mesajında da belirttiğin gibi temiz kurulum sonrasında böyle bir problem ile karşılaşmışsın. Zaman zaman yayınlanan yeni sürücülerde bu tarz bozulmalara neden olacak hatalar olabiliyor. İmzanda bulunan sistemi kullandığını düşünerek muhtemelen oyunda oynuyorsun ve ekran kartını yükte de kullanıyorsun. Yükte iken oyunlarda vs. herhangi bir glitch/artifact vb. sorunla karşılaşmadığını varsayarak muhtemelen sorunun ekran kartının sürücüsü ile ilgili. Eğer oyun oynarken ya da ekran kartı yükte iken test etmediysen özellikle VRAM testi yapmanı ve sıcaklıkları takip etmeni öneririm. Bu sorunlara benzer sorunlar ekran kartı yükte iken olmuyorsa veya herhangi bir başka sorun ile karşılaşmıyorsan;

Benim önerim şu anda kullandığın ekran kartı sürücüsü yerine temiz kurulum yapmadan önce hangi sürümü kullanıyorsan tekrar o sürüme geçmen. Muhtemelen sorunun düzelecektir. Yeni güncelleme yayınlandıktan sonra en yeni sürüme tekrar geçebilirsin.

Evet oyun oyunarken yük altında herhangi bir problem olmuyor, DDU ile sürücüleri kaldırıp tekrardan deneyeceğim dediğiniz gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı