Görülen 1 ders içerikleri uyuyorsa 2 ders için muaf sayılabilir mi?

Furkan45

Hectopat
Yer
Manisa
Daha fazla  
Meslek
Üniversite Öğrencisi
Yatay geçişle başa üniversiteye geçtim 3. sınıfa. Eski üniversitede 1. sınıfta 1. dönem Atatürk ilkeleri ve inkılap tarihi 2. dönem Türk dili gördük 2 derste teorik ders sayısı olarak 4 saatti ve kredileri 5 Ti. Burada 1. sınıfta inkılap ve Türk dilini 1 ve 2 olarak güz ve bahara ayırmışlar teorik ders sayısı 2 ve kredisi de 2. sadece 1. derslere saymışlar bu 2 dersi ama biz 2 dersi de 1 dönemde birleştirilmiş bir şekilde aldık. Başka derslerle birlikte muafiyet dilekçesi vermek istiyorum bunları da yazsam 1 dersi 2 derse güze saymışlar bahara da sayarlar mı daha önce başına gelen var mı? Yani resmiyette 1 derse 1 ders mi sayılıyor sadece muaf yoksa dilekçe verirken söylesem böyle bir şey yapabilirler mi?

Eğer dersler aynı olmalarına rağmen, üniversitelerin aynı ders için kodları farklı ise o dersi tekrar almak zorunda kalabilirsiniz (deneyimlemedim sadece ek bilgi verdim).

Eğer dersler aynı olmalarına rağmen, üniversitelerin aynı ders için kodları farklı ise o dersi tekrar almak zorunda kalabilirsiniz (deneyimlemedim sadece ek bilgi verdim).

Ders kodları zaten hepsinin farklı ki ama beni 21 dersim sayıldı farklı olduğu halde. Aslında az olsa bile uyan dersleri saymışlar ama 2 tane ders var onların da konuları uyuyor baktığım zaman bence onlar da sayılabilir o yüzden dilekçe vermeyi düşünüyordum ama bugün bakınca bizim ortak zorunlu dersleri birleşik halde tek bir ders olarak gördüğümüzü fark ettim o yüzden onlar da muaf sayılsa çok güzel olacak. 2 sene okudum 80 akts sayılmış yani daha 2.5 seneden fazla okumam lazım 0.7 sene boşuna gitmiş oluyor neredeyse 1 sene koyuyor biraz baştan okumak. Bir de yüksek lisans da yapmayı düşünüyorum 2 sene onu da kalıp alttan okuduğunu düşün toplam 7 sene okumam gerek.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı