Deniz harp okulu çok mu zor?

Kara seç rahatına mı bak? Her okulda tanıdığı olan, her kuvvette subay astsubay tanıdığı olan birisi olarak;
Okul için Hava > Deniz > Kara
Meslek için Hava > Deniz > Kara

DHO iyidir ama zordur. Fakat doğrudur uzun süreli donanma görevin vardır. Gemi/Denizaltı görevleri zordur. Psikoloji ister. Tabii zorluk/kolaylık deniz ve diğer kuvvetlerde çok fark eder. Örneğin askeri limanda çalışan gemide görev yapmayan personel de subay gemide görev yapan da subay. Aynı şey kara kuvvetleri için de geçerli. Piyade var Suriye'de Kuzey Irak'da görev yapıyor, kimi sınıflar ise yurt içinde rahat yerlerde.
Denize asla kolay demiyorum.
Bu arada intibak eğitiminde hiçbir şey belli olmaz. Tabii sabah erken kalkıp komutanların emirlerini uygulamak hiyeraşi hemen seni yıldırmazsa. Asıl Kuleli'den çıkıp ilk askeri yaz kampına gittiğinde görürsün.

Anlıyorum. Hava zaten ilk hedefim hedef sıralamam Hava>Deniz>Hava Ast Bunlardan biri olmazsa mühendislik okurum normal bir üniversitede

Kara seç rahatına mı bak? Her okulda tanıdığı olan, her kuvvette subay astsubay tanıdığı olan birisi olarak;
Okul için Hava > Deniz > Kara
Meslek için Hava > Deniz > Kara
Katılmıyorum kara daha kolay denizden.
Kara kuvvetlerinin şartları zor ama mesai meselesi deniz kadar karışık değil, deniz için konuşursak düzgün bir gemiye atanmassan ki genelde öyle olmuyor deniz kuvvetleri dümdüz her alanı ile işkence, mesaisi karadan zor şartları karadan zor içerde ki personele muamele çok yıpratıcı her haliye.

Kara kuvvetlerinin şartları zor ama mesai meselesi deniz kadar karışık değil, deniz için konuşursak düzgün bir gemiye atanmazsan ki genelde öyle olmuyor deniz kuvvetleri dümdüz her alanı ile işkence, mesaisi karadan zor şartları karadan zor içerde ki personele muamele çok yıpratıcı her haliye.

Hocam kara denizden daha kolay falan değil aklınızı başınıza toplayın tanıdıklarım var adamlar ne zor şartlarda çalıştıklarını anlatıyorlar ki kendileri kuzey Irak'ta karacı subay. En zoru karadır sonra deniz sonra hava.

Kara kuvvetlerinin şartları zor ama mesai meselesi deniz kadar karışık değil, deniz için konuşursak düzgün bir gemiye atanmassan ki genelde öyle olmuyor deniz kuvvetleri dümdüz her alanı ile işkence, mesaisi karadan zor şartları karadan zor içerde ki personele muamele çok yıpratıcı her haliye.
Deniz kuvvetleri kolay demiyorum zaten ama kara her halükarda zordur ve zor. Dediğim gibi benim şuan Irak'da aktif görev yapan tanıdığım da var, Ege'de denizaltı görevinde olan da, jet üssünde kuleci astsubay olan da var. Benim görüşüm bu yöndedir

Yeni konular

Geri
Yukarı