Görüntü kalitesi bozukluğu ekran kartından mı olur?

Drois

Kilopat
Daha fazla  
Geçici olarak kullanmak için bir kasa aldım ve özellikleri şu şekilde;
i3-10105F
GT-730
8 GB RAM.
Monitör ise şu: https://www.hepsiburada.com/lg-22mk400h-21-5-1ms-75hz-hdmı-analog-freesync-full-hd-gaming-monitor-p-HBV00000HA8L7?magaza=Hepsiburada
Ayrı olarak Monster notebooka sahibim onun özellikleri ise;
i7-9750H
1660 Ti.
16 GB RAM.

Ekran Alıntısı.PNG

Sorunum ise ikisinin arasına inanılmaz bir monitörde farklılık var, sanki GT 730 olan bilgisayarın ekranı çok bozuk duruyor. Bu sorun ekran kartından mı yoksa monitörden mi kaynaklı? GT-730 olandan bir ekran görüntüsü koyuyorum ama anlaşılabilir mi emin değilim.

Dosya Ekleri

• 2.PNG
    2.PNG
    4,4 KB · Görüntüleme: 66
Ekran kartı kaynaklı bir sorun değil. Gördüğüm kadarıyla pek bir şey algılayamıyorum fakat Monster notebook ekranının bahsi geçen monitörden daha iyi olduğunu düşünüyorum. Masaüstü bilgisayar üzerinden çözünürlük, görüntü kalitesi ayarlarını da kontrol et bir istersen. Özellik kalite ayarları performansta ise fark ettirebilir.

Ekran kartı kaynaklı bir sorun değil. Gördüğüm kadarıyla pek bir şey algılayamıyorum fakat Monster notebook ekranının bahsi geçen monitörden daha iyi olduğunu düşünüyorum. Masaüstü bilgisayar üzerinden çözünürlük, görüntü kalitesi ayarlarını da kontrol et bir istersen. Özellik kalite ayarları performansta ise fark ettirebilir.

Yazıları okurken güçlük çekiliyor çok net değil, ekran aşırı parlak ve renkler güzel durmuyor. Belirttiğim monitör kaynaklı mı sorun yani tam anlamadım şu an attığım fotoğraftaki gibi görünüyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20211028_221732.jpg
    IMG_20211028_221732.jpg
    73 KB · Görüntüleme: 53
Yazıları okurken güçlük çekiliyor çok net değil, ekran aşırı parlak ve renkler güzel durmuyor. Belirttiğim monitör kaynaklı mı sorun yani tam anlamadım şu an attığım fotoğraftaki gibi görünüyor.

Screenshot ta hiçbir bozulma yok yani monitör kaynaklı bir problem mevcut.

Geri
Yukarı