Görüntü oluşturma gecikme oranı nasıl düşürülür?

Soulan1s

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 2060 SUPER
RYZEN 5 3600
ASRock B450M HDV R4.0
Neo Forza(2x8) 16 GB 3200 MHz CL16 RAM
Sandisk SSD PLUS
Merhaba. NVIDIA alt+r'de çıkan görüntü gecikme oranı nasıl düşer?

İşlemcimi yükseltirsem mi, ekran kartını yükseltirsem mi düşer?

Sadece bu da değil. Tüm sistem gecikmesi oyunlarda her türlüsü nasıl düşer merak ediyorum. Bazen yüksek FPS'te bile akıcı hissetmiyorum. İşlemci bu olayı düşürür mü?

Dosya Ekleri

• 71BAE860-ACC2-4BD5-8714-F93EA0D19DCC.jpeg
    71BAE860-ACC2-4BD5-8714-F93EA0D19DCC.jpeg
    57,9 KB · Görüntüleme: 1.412
Son düzenleyen: Moderatör:
Şu ayarı yapmayı deneyebilirsin hocam.

NVIDIA denetim masası>3D ayarlarının yönetilmesi>bir program için ayarlayacaksan program ayarları genel olarak ayarlanacaksa genel ayarlar>düşük gecikme oranı modu>ultra

Monitörün kendisinin response time ayarları vardır menüsünde onları da yap ve oyun içinde FPS sabitlemesi yapma.

Ek olarak kullandığın farenin falan da kendi gecikmesi var. 50 TL'lik ofis faresi kullanıyorsan yavaşlık hissedersin elbette.

Son düzenleme:
Latencymon testinde maksimum gecikme kaç ms çıkıyor?

KernelOS kullanıyorum ve yaptığım çeşitli ayarlarla benim sistemimde maks 31.00 ms çıkıyo maksimum gecikme değeri.

• Sunucuyla aranıza giren ya da servis sağlayıcınız ile aranıza giren ara sunucular örneğin Süperonline fiber ile 35 40 pingler haliyle gecikmeyi 35 ve 40 götürür.
  • Grafik kartınız monitörün tazeleme refresh olayını kaldırmalıdır, örneğin 1080p 60 FPS performansta ya da 1600x900 60 FPS performansta bir kartı 75 HZ bir monitör ile kullanırsanız 75 HZ çözünürlük ayarında bu gecikme yaratır stutter yırtık yaratır.
  • Ethernet kartının ve bilgisayara takılı cihazların gereksiz yere IRQ çakışmasına neden olması gereksiz yere meşgul etmesi kaldıramaması olayı.
  • Kartın güç tüketiminde GEN-1 gibi Gen-2 gibi hızlarda çalışması buna zorlanması yüksek sıcaklık frekans düşürmeleri gibi etmenler P1 P2 state gibi güç durumlarına zorlanmas

Bunun gibi durumlara dikkat ederseniz şayet iyi olur.

Merhaba. NVIDIA alt+r'de çıkan görüntü gecikme oranı nasıl düşer?

İşlemcimi yükseltirsem mi, ekran kartını yükseltirsem mi düşer?

Sadece bu da değil. Tüm sistem gecikmesi oyunlarda her türlüsü nasıl düşer merak ediyorum. Bazen yüksek FPS'te bile akıcı hissetmiyorum. İşlemci bu olayı düşürür mü?

Latencymon testinde maksimum gecikme kaç ms çıkıyor?

KernelOS kullanıyorum ve yaptığım çeşitli ayarlarla benim sistemimde maks 31.00 ms çıkıyo maksimum gecikme değeri.
Böyle çıktı, nasıl?
Arka planda Far Cry5 ve Chrome açıktı. Ayrıca şu an ki NVİDA sürücüleri latencymon değerlerini artırıyormuş.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    89,6 KB · Görüntüleme: 1.247
Böyle çıktı, nasıl?
Arka planda Far Cry5 ve Chrome açıktı. Ayrıca şu an ki NVİDA sürücüleri latencymon değerlerini artırıyormuş.

Hocam kötü bi değer değil. Nvidia sürücünü güncel tut, Nvidia ayarlarını uyguladıktan sonra Nvidia'yı kapatan bi program var onu kullan, Nvidia kapanıyo ama ayarlar uygulanmış kalıyo. Daha bir sürü detay var aslında ama bana çoğunu arkadaş yaptı ben de bilmiyorum. Ama senin değerlerin gayet iyi, gerçek zamanlı online oyunlara uygun sistemin.

Böyle çıktı, nasıl?

Bak bu da benimki, 12 dk'lık test;

03 06 2023 latmon.jpeg

Böyle çıktı, nasıl?

Oyun ve Chrome açıkken yapmışsın şimdi farkettim, her şey kapalı bi 10 dk yapsana.

Son düzenleme:
Hocam kötü bi değer değil. Nvidia sürücünü güncel tut, Nvidia ayarlarını uyguladıktan sonra Nvidia'yı kapatan bi program var onu kullan, Nvidia kapanıyo ama ayarlar uygulanmış kalıyo. Daha bir sürü detay var aslında ama bana çoğunu arkadaş yaptı ben de bilmiyorum. Ama senin değerlerin gayet iyi, gerçek zamanlı online oyunlara uygun sistemin.

Bak bu da benimki, 12 dk'lık test;

Eki Görüntüle 1805473

Oyun ve Chrome açıkken yapmışsın şimdi farkettim, her şey kapalı bi 10 dk yapsana.
Yaptım.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-06-04 001658ss.png
    Ekran görüntüsü 2023-06-04 001658ss.png
    50,4 KB · Görüntüleme: 959
Hocam kötü bir değer değil. NVIDIA sürücünü güncel tut, NVIDIA ayarlarını uyguladıktan sonra NVIDIA'yı kapatan bir program var onu kullan, NVIDIA kapanıyor ama ayarlar uygulanmış kalıyor. Daha bir sürü detay var aslında ama bana çoğunu arkadaş yaptı ben de bilmiyorum. Ama senin değerlerin gayet iyi, gerçek zamanlı Online oyunlara uygun sistemin.

Bak bu da benimki, 12 Dk'lık test;

Eki Görüntüle 1805473

Oyun ve Chrome açıkken yapmışsın şimdi fark ettim, her şey kapalı bir 10 dk yapsana.

Merhaba NVIDIA'yı kapatan o programın adı nedir?

Geri
Yukarı