Görüntü televizyona tam oturmuyor

meister76

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarımın ekranını HDMI ile televizyona bağladım ancak ekran taşıyor. Ayarlardan çözünürlük kısmayı denedim olmadı. Televizyonun ayarlarında da herhangi bir çözünürlük ayarı yok. NVIDIA denetim masasında ekran ölçeklendirme ayarı da yok. Bütün sürücülerim de güncel. Yardımcı olur musunuz?

Bilgisayarımın ekranını HDMI ile televizyona bağladım ancak ekran taşıyor. Ayarlardan çözünürlük kısmayı denedim olmadı. Televizyonun ayarlarında da herhangi bir çözünürlük ayarı yok. NVIDIA denetim masasında ekran ölçeklendirme ayarı da yok. Bütün sürücülerim de güncel. Yardımcı olur musunuz?

Bende de aynısı oluyor.

Televizyonunuzun ekran ayarlarınızdan 16:9'dan Tam ekran (Full Screen) tarzında bir seçenek mevcutsa deneyiniz.

Televizyonun ayarların da boyutlandırmalarda özel ayarlar var mesela akıllı mod- ortala-zoom gibi oradan çözmeniz gerekiyor gibi duruyor.

Televizyonunuzun ekran ayarlarınızdan 16:9'dan Tam ekran (Full Screen) tarzında bir seçenek mevcutsa deneyiniz.
Televizyon kumandasında görüntü sıkıştırma ayarları var oradan yapabilirsiniz.
Televizyonun ayarların da boyutlandırmalarda özel ayarlar var mesela akıllı mod- ortala-zoom gibi oradan çözmeniz gerekiyor gibi duruyor.
Varsayılan zoom adlı bir seçenek mevcut. 4:3 ve 16:9 seçenekleri var fakat değiştirdiğimde değişen bir şey yok. Onun dışında resim zoom var fakat herhangi bir değişiklik yapamıyorum.

Aynı sorun benim de başıma gelmişti ve televizyon kumandasından çözünürlük değiştirme tuşu ile düzeltmiştim. Seçenekler arasında "Ekrana Sığdır" olması lazım. Kumandada şuna benzer bir tuş olabilir;

1663509551763.png

Varsayılan Zoom adlı bir seçenek mevcut. 4:3 ve 16:9 seçenekleri var fakat değiştirdiğimde değişen bir şey yok. Onun dışında resim Zoom var fakat herhangi bir değişiklik yapamıyorum.

Bende tuş böyle gözüküyor bu tuşa başa başa dene bulursun illaki.(kumanda pis ama KB)

Dosya Ekleri

• 16637495963468205841895731289509.jpg
    16637495963468205841895731289509.jpg
    67 KB · Görüntüleme: 14

Geri
Yukarı