Göz açık uyunup çevre görülebilir mi?

Mucosoft

Megapat
Makaleler
12
Size bu konuda bir bilgi vereceğim ama ürkütücü bir deneyim olacağı için yalnızca sağlıklı insanların denemesini tavsiye ediyorum. Herkes kendisinden sorumlu.

Sırt üstü yatarsanız gözünüz açık kalır. Sırt üstü yattığınızda bir süre sonra uyanmış gibi olursunuz fakat aslında halen uyuyorsunuz. Çevre gözükür fakat hareket edemezsiniz. Yani uyku felci yaşarsınız. Bu durum her zaman olmayabilir. Bunu deneyip sonuçları yazabilirsiniz ama dediğim gibi sorumluluk sizde.

Gözleriniz açılsa bile oksipital lop uyarılmadığı sürece görmüş sayılmazsınız. Çünkü uyuduğunuz zaman primer korteksi devre dışı kalır. Yani konu sahibi arkadaş hayali bir şeyler görmek istiyor. Bunu da farklı farklı yöntemlerle yapmak istiyor fakat yapamaz. Eğer hem rüya gördüğünü hem de etrafını gördüğünü iddia ediyorsa da psikolojisi bozulmuştur. Doktora gitmesini tavsiye ederim. Yöntemi deneyenlere de Allah akıl fikir versin. Sonra bir de koyunlara laf söylersiniz her söylenene inanıyor diye.

Sık yaşadığım bunaltıcı bir durum. Gerçekten felç oluyorsunuz. Zaman geçtikçe yarı açık zihninizde ne uyuyosunuz ne de ayağa kalkıp gidebiliyorsunuz.
Gözleriniz açılsa bile oksipital lop uyarılmadığı sürece görmüş sayılmazsınız. Çünkü uyuduğunuz zaman primer korteksi devre dışı kalır. Yani konu sahibi arkadaş hayali bir şeyler görmek istiyor. Bunu da farklı farklı yöntemlerle yapmak istiyor fakat yapamaz. Eğer hem rüya gördüğünü hem de etrafını gördüğünü iddia ediyorsa da psikolojisi bozulmuştur. Doktora gitmesini tavsiye ederim. Yöntemi deneyenlere de Allah akıl fikir versin. Sonra bir de koyunlara laf söylersiniz her söylenene inanıyor diye.
Uyuyan insanlar etrafı görmiyor diye biliyorum. Öyle olmasa etrafı görmek için 3. bir şahıs taraf tarafından uyuyan insanların gözleri açıp kapanırdı.

Uyku felci ise halk arasında karabasan diye biliniyor.

Olayı siyasete bağlayıp bana yaptığınız muameleye bakın, çok ayıp. :)

Tamam belki gerçek değil rüyadayken çevreyi görüyoruz diyelim. Sonuçta odayı görüyorum. Ben burada insanların anlayacağı şekilde anlatmaya çalışıyorum, bilimsel anlatsam kim okuyacak?

3 aydan kısa süre önce dediğiniz durumu 2 defa yaşadım ve çok tuhaf bir şeydi. Uyuyordum, rüya görüyordum ama aynı zamanda odamı görebiliyordum. Bu durumdan örnek vermem gerekirse,
2 farklı video olsun, bunların birisi saydam birisi katı; bu videoları arka arkaya koyun ve saydam olan video size daha yakın. Yani saydam video ön tarafta, katı video saydam videonun arkasında. Kısacası aynı anda 2 videoyu izlemek gibi.

Tamam belki gerçek değil rüyadayken çevreyi görüyoruz diyelim. Sonuçta odayı görüyorum. Ben burada insanların anlayacağı şekilde anlatmaya çalışıyorum, bilimsel anlatsam kim okuyacak?
Siyaset ile ilgili bir cümle bulunmuyor @Asdasgudas'ın mesajında.

Siyaset ile alakası yok. Araştırma yapmadan herhangi bir yöntemi denemek koyunluktur. Çoban söyler koyun da çoban söylüyorsa doğrudur der yapar. Bilimsel bir şekilde anlatsanız burada okurlar. Merak etmeyin. Burası Instagram veya Twitter değil. Bilimsel olarak mümkün olmayan bir şeyi yapabileceğini düşünmüyorum kimsenin. Çünkü biyoloji biliminde her şey kanıtlarla ortaya konur. Fizik, kimya gibi kağıt üzerinde yapılan işlemler, biyolojide çok çok daha azdır.

Anlatılan şeyi destekleyen bir bilimsel araştırma ya da makale var mı? Yoksa yine Twitter'da sallanan bir bilgiyi buraya mı aktardın?

Yeni konular

Geri
Yukarı