Göz açık uyunup çevre görülebilir mi?

Mucosoft

Megapat
Makaleler
12
Size bu konuda bir bilgi vereceğim ama ürkütücü bir deneyim olacağı için yalnızca sağlıklı insanların denemesini tavsiye ediyorum. Herkes kendisinden sorumlu.

Sırt üstü yatarsanız gözünüz açık kalır. Sırt üstü yattığınızda bir süre sonra uyanmış gibi olursunuz fakat aslında halen uyuyorsunuz. Çevre gözükür fakat hareket edemezsiniz. Yani uyku felci yaşarsınız. Bu durum her zaman olmayabilir. Bunu deneyip sonuçları yazabilirsiniz ama dediğim gibi sorumluluk sizde.

Sonucunda olabilecek en kötü şey nedir? En kötü şey çok kötü değilse ben deneyebilirim.
Normal şartlarda herhangi bir şey olmaz ama bu deneyim sırasında ürkütücü şeylerle karşılaşılabilir. Bunun sebebi beynin yarı uyku modunda olması. Yani kişi hem gerçek ortamı hem olmayan şeyleri görebiliyor. Bu durum sebebiyle psikolojiniz etkilenebilir, bu da fiziksel sonuçlar doğurabilir fakat korkmayacağınızı düşünüyorsanız yapabilirsiniz.

Normal şartlarda herhangi bir şey olmaz ama bu deneyim sırasında ürkütücü şeylerle karşılaşılabilir. Bunun sebebi beynin yarı uyku modunda olması. Yani kişi hem gerçek ortamı hem olmayan şeyleri görebiliyor. Bu durum sebebiyle psikolojiniz etkilenebilir, bu da fiziksel sonuçlar doğurabilir fakat korkmayacağınızı düşünüyorsanız yapabilirsiniz.
Yani uyandığımda vücudumun bir bölümü felç olabilir mi? Dobra olun lütfen.

Yani uyandığımda vücudumun bir bölümü felç olabilir mi? Dobra olun lütfen.
Uyku felci geçici bir durum. Bu durum beynin yarı uyku modunda olması sebebiyle vücudun hareket etmemesi anlamına geliyor. Yani hareket etmeye çalışıyorsun fakat edemiyorsun. Uyandığında her şey normale dönüyor.

Bu gerçek bir felç değil, uyku sırasında olan şey uykuda kalıyor. Bazıları bunun ölüme kadar gidebildiğini söylüyor. Bundan dolayı dikkatli olmalısınız. Uyandırılmak istemiyorsanız kapıyı kilitleyebilirsiniz.
Denemek isterdim ama bu riski alacak kadar değersiz bir hayatım yok. Belki daha sonra, yaşama isteğimi yaybedersem deneyebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı