Göz Çizdirme Ameliyatları Yaptıran Var Mı?

Çok çok eskiden baya ucuzdu ya dünya göz hastanesinde falan o zamanlar korkuyorduk bide 21 yaşını bekliyorduk şimdide fiyatından dolayı yaklaşamıyorum çok pahalı değil mi şu anda minimum 4000 TL oda normal yerlerde yani.

Bu konu hakkında ciddi anlamda hiç bir bilgim yok o yuzden sordum . Birde bir kaç korkum var. Misal Son Durak filmindeki gibi olmasın :D
8-10 dakikalık bir işlem fakat ilerleyen yaşlarda yeniden gözünüzün bozulma ihtimali var bir de herkes yaptıramıyor gözünüzün ameliyata uygun olması lazım.

Küçük şehirde yaşıyorum özel hastanedeki doktor yada şehrin 2 tane meşhur doktoru diyeyim lazer ameliyatı olmayacak göz yok demişti. Bi arkadaşımın ablasına göz damarları ince diye ameliyat etmediler ama bizimkiler yatırdı etti 10 seneden fazla oldu maşallah birşeyi yok yani. Kuzenimde rahat bir 20 yıl önce olmuştu ilk defa lazer olan insanlardandır diyebilirim ben 30 yaşımı geçtim o zaman ilköğretimdeydim onunda bir sorunu yok hatta lazer candır diyolar yani bence tırsma iyi bi yer araştır fiyatlarada bak ol. Tabi şunuda ekleyeyim verdiğim örneklerden biri ileri derecede miyop diğerinde ise her türlü göz rahatsızlığı vardı colormatic gözlük takıyordu hem miyop hem hipermetroptu hemde derecesi yüksekti yine. Benim göz derecem 2-2.25 ben olmayı pek düşünmüyorum az da değil aslında derecem. Benimde bi bilgim yok ama tanıdığım 30 tane insan vardır ameliyat olan hepsi sıfır sıkıntı.

Bu konu hakkında ciddi anlamda hiç bir bilgim yok o yuzden sordum . Birde bir kaç korkum var. Misal Son Durak filmindeki gibi olmasın :D
Öyle bir şey olabilmesi için adam dünyanın en ... insanı olması gerekir. Boşluğu uygun ifadelerle doldurabilirsiniz.
Küçük şehirde yaşıyorum özel hastanedeki doktor yada şehrin 2 tane meşhur doktoru diyeyim lazer ameliyatı olmayacak göz yok demişti. Bi arkadaşımın ablasına göz damarları ince diye ameliyat etmediler ama bizimkiler yatırdı etti 10 seneden fazla oldu maşallah birşeyi yok yani. Kuzenimde rahat bir 20 yıl önce olmuştu ilk defa lazer olan insanlardandır diyebilirim ben 30 yaşımı geçtim o zaman ilköğretimdeydim onunda bir sorunu yok hatta lazer candır diyolar yani bence tırsma iyi bi yer araştır fiyatlarada bak ol. Tabi şunuda ekleyeyim verdiğim örneklerden biri ileri derecede miyop diğerinde ise her türlü göz rahatsızlığı vardı colormatic gözlük takıyordu hem miyop hem hipermetroptu hemde derecesi yüksekti yine. Benim göz derecem 2-2.25 ben olmayı pek düşünmüyorum az da değil aslında derecem. Benimde bi bilgim yok ama tanıdığım 30 tane insan vardır ameliyat olan hepsi sıfır sıkıntı.
Genç yaşta olmak kanser yapabiliyormuş heralde. Bana fizik hocam söylemişti yaptırma dedi. Ayrıca lazer ameliyatından sonra hastalık miyopluksa ilerliyormuş.

Öyle bir şey olabilmesi için adam dünyanın en ... insanı olması gerekir. Boşluğu uygun ifadelerle doldurabilirsiniz.

Genç yaşta olmak kanser yapabiliyormuş heralde. Bana fizik hocam söylemişti yaptırma dedi. Ayrıca lazer ameliyatından sonra hastalık miyopluksa ilerliyormuş.

Lazer zaten miyopi, astigmatizm ve hipermetropi için yapılır, başka neden yapılır ki? 🙂 ilerlemesi durumu tamamen piyango. Çok çok düşük ihtimal. Ancak kötü yapılan lazerin sonucu görmede gerilemeden çok kuruluk, yanma, batma, göz tansiyonu vs. gibi olumsuz etkileri var diye biliyorum. Riskli bir ameliyat olduğundan öğretmenin yaptırmayın demiştir 🙂
@kafası güzel teletabi Mete Açıkgöz beyefendi, instagram hesabı var. Mesaj yoluyla 4000 TL olduğunu söyledi, zaten şuanda bildiğim kadarıyla Dünya Göz de 5000 TL civarı.
Çevreme sorayım, tanıyan varsa konuya yazarım hocam 🙂

Son düzenleme:
Benim teyzem bundan 3-4 sene önce yaptırmıştı, bir gözü düzelmiş bir gözü düzelmemişti o yüzden bir süre gözlüksüz takılsa da, yeniden gözlük kullanmaya başladı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı