Göz çizdirme işlemi yapılmalı mı?

Miyop kaç dereceye kadar lazer yöntemi oluyor bilgisi olan var mı? En son 1.5 veya 2 yıl önce göz kontrolüne gittim sol gözüm 5.25 sağ 4.75 di galiba. Şuan yükselmiştir muhtemelen ancak 6 veya 7 yi geçerse ve ameliyat mümkün olmaz diye korkuyorum. Pomem düşünüyorum veya hava harp okulu bu nedenle tecrübelerinizi benimle paylaşmanızı bekliyorum. İleride bu konuda sıkıntı yaşamak istemiyorum

Fiyat normalden fazla uygun değil mi? Zamanında araştırmıştım da bu fiyat biraz değişik geldi. Ayrıca çok mühim bir olay değilse yaptırma. Vücudun orijinalliğini bozunca hiç hayır etmiyor. Başka konulardan biliyorum.

Facebook'taki birkaç gruba sordum. Kimisi sorun yaratmıyor dedi, kimisi ise sorun yaratıyor dedi. Net bir cevaba ulaşamadım maalesef.

Facebook'taki birkaç gruba sordum. Kimisi sorun yaratmıyor dedi, kimisi ise sorun yaratıyor dedi. Net bir cevaba ulaşamadım maalesef.

Olsun hocam sağ olun. Yarın kontrole bir gideyim gerisini düşünürüz artık.
Çizdirdim gözlerimi ama çok zor ya. 3. Gün ama bulanık görme, acima batma yanma var hala. Ben kaçar 1 hafta sonra gelirim.

Son düzenleme:
Çizdirdim gözlerimi ama çok zor ya. 3. gün ama bulanık görme, acima batma yanma var hala. Ben kaçar 1 hafta sonra gelirim.

Merhabalar nasıl oldunuz iyi misiniz?
Mülakatlarda barfiks kaldırılmış. Bu kadar saçma bir şey olamaz. Oldu olası fiziki testi de kaldırsalarmış. Sadece 2 harekete bakarak asker mi olunur, bu adam nasıl sırtında 30 kilo yük ile yukarı çekebilecek kendini.

Farklı konu olacak ama göz çizdirmenin kabul edildiğine emin misiniz? Sonra sakatlık çıkmasın. Ben de yaptıracağım 3-3.5 sene sonra. Onun ile ilgili bir yönetmelik var mı bildiğiniz? Çoğu kişi doktorun o anki durumuna kaldın falan demiş.

Gidersem KHO veya HHO ya gideceğim gibi gözüküyor.
Çizdirdim gözlerimi ama çok zor ya. 3. Gün ama bulanık görme, acima batma yanma var hala. Ben kaçar 1 hafta sonra gelirim.
geldiniz mi hocam?

Son düzenleme:
@Gilbeys Gin
1) her asker sırtında yük ile dağa çıkmıyor.
2) o dediğin FYT sadece eleme. Sen daha sonra nasıl spor yapıldığını biliyor musun? Orada barfiksin alası çekiliyor.
Zaten benim yaptırdığım yöntemi doktorun görmesi imkansız.
Sanırım yaşın daha küçük. Daha çok araştırma yapmalısın.
Gozlerim simdi daha net görüyor, sağ ol.

@Gilbeys Gin
1) her asker sırtında yük ile dağa çıkmıyor.
2) o dediğin fyt sadece eleme. Sen daha sonra nasıl spor yapıldığını biliyor musun? Orada barfiksin alası çekiliyor.
Zaten benim yaptırdığım yöntemi doktorun görmesi imkansız.
Sanırım yaşın daha küçük. Daha çok araştırma yapmalısın.
Gozlerim simdi daha net görüyor, sağ ol.

Teşekkürler. Her asker çıkmıyor elbet ki ama kaldırılması saçma gelmişti neyse. Sadece ön eleme içinmiş demek ki. Ben de şu an bile koşu dışında(hiç denemedim daha önce koşuyu) fiziki yeterlilikte hepsinden en yüksek skoru alıyorum nizami şekilde şınavda 40 barfikste 19 50 üzeri mekik yapabiliyorum. Genel açıdan sporu sevdiğim, sporda iyi olduğum için avantajım elimden alınmış gibi hissetmeme sebebiyet verdi. Dolayısı ile üzülmüştüm.

Sizin lazerin prk yöntemli lazer olması lazım galiba( bir sürü çeşidi vardı kesin bilmiyorum) onda görülmesi zor deniyordu yanlış hatırlamıyorsam. Bundan dolayı da şansa, doktorun fark etmemesine kaldığımız söyleniyordu.
Lazer tedavisi hava harp okuluna engel olur mu? Doktora yakalanmasak bile ondan korkuyorum. Çok fazla g kuvvetine maruz kalınca bir sıkıntı çıkarır mı pek bir yanıt bulamadım. Siz biliyorsanız paylaşırsanız mutlu olurum.
Bu arada göz egzersizlerine başladım. Şu an tibet ve göz yogası yapıyorum inşallah yardımı olur da ameliyata gerek kalmaz. 2-3 yılda sadece 1 numara kadar düşürse ameliyata bile gerek kalmaz hatta.

Lazer tedavisi hava harp okuluna engel olur mu? Doktora yakalanmasak bile ondan korkuyorum. Çok fazla g kuvvetine maruz kalınca bir sıkıntı çıkarır mı pek bir yanıt bulamadım. Siz biliyorsanız paylaşırsanız mutlu olurum.

No touch yönteminde sorun olmaz. Göze herhangi bir dikiş kesik atılmıyor.

No touch yönteminde sorun olmaz. Göze herhangi bir dikiş kesik atılmıyor.

İyi o zaman önümde hiçbir engel kalmadı. Çok teşekkürler. Ben bir ondan korkuyordum dediğim gibi. Bazı arkadaşlar lazere girilmeden önceki numara alınır yazmış. Doktora ne kadar da lazer olmadım desem de kayıttan falan elbet bulabilirler mi diye meraklandım. Son sorum da bu olacak. Hayatınızda başarılar komutanım! Belki karşılaşabiliriz bile. :)

Geri
Yukarı