Göz kararmasından sonra bayılıp düşmek

Bunun pek çok nedeni mevcut.

Demir eksikliği, ergenlik dönemi, kansızlık, düşük / yüksek tansiyon değerleri ve vücudun istediği önemli vitaminlerin kritik ölçüde azalması gibi nedenler var.

Bu yüzden yapılacak en mantıklı şey randevu alıp hastaneye gitmektir.

Not: Ayağa kalkarken yavaş kalk, bir nebze de olsa daha az şiddetli yaşarsın bu durumu. Ayrıca bol bol su iç.

Geçenlerde aşırı göz kararması yaşamak diye konu açmıştım. Şimdi de bayılıp yere düştüm, kafamı bir yere çarptım ama hissetmemişim. Dolabın kapağından tutup dolabı yere düşürüyormuşum. Abim koştu direkt yanımdaydı zaten. Şu an bir sorunum yok ama bayılıp düşmek normal mi?
Göz kararması olabilir eğer yatay bir şekil de yatıyorken çok hızlı bir şekil de kalkarsanız göz kararması olur fakat yere düşmeniz ayrıca bayılmanız normal değil.

Göz kararması olabilir eğer yatay bir şekil de yatıyorken çok hızlı bir şekil de kalkarsanız göz kararması olur fakat yere düşmeniz ayrıca bayılmanız normal değil.

Göz kararmasıyla beraber bazen baş dönmesi da olduğu için düşmüş bence. Ama o an bayılmış gibi hissediliyor.

Göz kararması ani kalkışlarda insanlarda olan bir durumdur. Ki bende de var bu durum.
Bunun vücuttaki kan akışının hızlanması ve tansiyon ile ilgili olduğuda söylenmektedir.
Bundan dolayı yavaş kalkılması söylenir genelde büyükler arasında. Bilmiyorum, belki de duymuşsunuzdur.

Bayılmanıza gelecek olursak, normal değil. Altında yatan sebepler olabilir.

Bu belirtilerle birlikte bir hekime başvurmanızı öneririm.

Bir şey olmaz diyen bir yorum nasıl onay alır? Basit bir bilgisayar parçasında yanlış bilgi verildiği zaman belirtilirken şaşırdım doğrusu.
Bayılmanın hiçbir türlüsü normal sayılmaz. Vücüdun yeterli vitamin mineral enerji alamadığı zaman bile olabilirken bu durum çok ciddi nörolojik veya kalp le ilgili sorunların bir sorunun olabileceğini düşünebilmemiz lazım. Bununda cevabını burada değil tam teşekküllü bir hastanede alacağından emin olabilirsin

Geri
Yukarı