Göz tembelliği olanlar nasıl görüyor?

Göz tembelliği görmeyle ilgili değil odaklanmayla ilgilidir.

Normal görürler. Bir süre boyunca odaklandıkları şey aynı mesafede olursa, bir göz kayarak (dışarıdan bakan biri için) odağı kaybedebilir, göz tembelliği olan kişi ise bunu fark etmeyebilir veya fark ederek hem odaklandığı yeri hem gözünün kayarak kendine göre baktığı yeri görebilir. Bukalemun gibi.

Göz tembelliği 0-14 yaş arası çok azaltılabilir tedavi ile. Onun dışında ciddi bir sorun teşkil etmez.

Yalnız çok ileri seviyedeyse, bir göz tümüyle kendi keyfine göre bir açıya dönebilir. Yanılmıyorsam, Hayko Cepkin'in bir gözü göz tembelliği sebebiyle normal işlevini görmemekte. Gerçi kendisi, kendisiyle ve hayatla barışık olduğu için gram umrunda değildir.

Son düzenleme:
Göz tembelliği görmeyle ilgili değil odaklanmayla ilgilidir.

Normal görürler. Bir süre boyunca odaklandıkları şey aynı mesafede olursa, bir göz kayarak (dışarıdan bakan biri için) odağı kaybedebilir, göz tembelliği olan kişi ise bunu fark etmeyebilir veya fark ederek hem odaklandığı yeri hem gözünün kayarak kendine göre baktığı yeri görebilir. Bukalemun gibi.

Göz tembelliği 0-14 yaş arası çok azaltılabilir tedavi ile. Onun dışında ciddi bir sorun teşkil etmez.

Yalnız çok ileri seviyedeyse, bir göz tümüyle kendi keyfine göre bir açıya dönebilir. Yanılmıyorsam, Hayko Cepkin'in bir gözü göz tembelliği sebebiyle normal işlevini görmemekte. Gerçi kendisi, kendisiyle ve hayatla barışık olduğu için gram umrunda değildir.
Çocukken göz tembelliğim vardı, tedavi olduğumu söyledi annem. Ben pek hatırlamıyorum. Tek gözümü kapattığımda üç beş saniye sonra odak noktamda hafif bir kararma oluyor. Gözümü açıp kapadığımda ise düzeliyor, kayma gibi bir durum yok. Araştırdığımda ise yazılar bulanık, birbirine girdiğini söyleyenler var. Bendekinin ne olduğunu çözemedim.

Bende var, sağ gözüm uzağı bulanık görüyor ama sol tarafta herhangi bir problemim yok.

Sol düzgün olunca beyin sağdakini algılamıyor o yüzden 2 gözüm açık olunca uzağı görebiliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı