Gözler Ne Kadar Sürede İyileşir?

• Konuyu başlatan Roux
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 2B
Bende bir gözlük kullanıcısıyım ve benim gözlerim hiç gerilemedi. Allah'tan daha -1.75'lerde falan. Göz Doktorum bana gözlerin kendi kendine iyileşmesi yani gözlüğü bırakmanın çok düşük bir ihtimal olduğunu ancak 18 yaşından sonra ameliyat ile gözlerini çizdirebileceğimi söylemişti.

Gözlük takmak göz numarasını arttırmaz.
Gözlük takmak göz numarasını düşürmez.
Gözlük takmak göz rahatsızlığının ilerlemesini durdurmaz.

Birkaç sene önce göz doktoru gözlük verdi, bir dahaki sene bir daha gittim bu sefer gözlük falan gerek yok mükemmel gözlerin dendi. :D Şimdi bu ara bir daha gidicem, sanırım sıra gözlük vermede :)

Gözlük takmak göz numarasını arttırmaz.
Gözlük takmak göz numarasını düşürmez.
Gözlük takmak göz rahatsızlığının ilerlemesini durdurmaz.

Birkaç sene önce göz doktoru gözlük verdi, bir dahaki sene bir daha gittim bu sefer gözlük falan gerek yok mükemmel gözlerin dendi. :D Şimdi bu ara bir daha gidicem, sanırım sıra gözlük vermede :)
İlk madde dolaylı yoldan arttırıyor. Diğer maddeler doğru. Göz numarasını doğrudan arttırmaz ama tembelleştirir bu da artma ihtimalini arttırır.

Bu herkes için %100 sabit olacak diye bir kaide yok. İstisnalar var, sizin göz numaranızın değişme durumu yaşantınızla alakalı olabilir, daha fazla yakına bakmışınızdır vs.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı