Gözlüğe alışma

FalconPaw

Kilopat
Makaleler
8
Anlık bir noktaya gözümü çevirdiğimde veya aniden göz kırptığımda bazen anlık bulanıklaşıyor ve geri düzeliyor. Gözlüğü yeni aldım. Alışma süreci mi bu?

Anlık bir noktaya gözümü çevirdiğimde veya aniden göz kırptığımda bazen anlık bulanıklaşıyor ve geri düzeliyor. Gözlüğü yeni aldım. Alışma süreci mi bu?
Alışma sürecidir. 1-2 hafta içerisine gözlüğe alışırsınız. Ben 2. sınıftan beri takıyorum. Şu an 9. sınıfım. Bu zaman içerisinde 5-6 tane gözlük değiştirdim. Genellikle 1 hafta içerisinde alıştım.

Evet alışırsın. Sana tavsiyem miyopsan numaran büyümeden dışarda gezerken olsun yani ders çalışmadığın ve oyun oynamadığın zamanlar ara ara gözlüğünü çıkar gökyüzüne falan bak. Ben çok gözlük taktım çıkartmadan. Şu anda gözde çok alıştığı için gözlüksüz bulanık görüyorum numaram büyüdü.

İlk kez takarsan baş dönmesi gibi şeylerde yaşarsın. İlk hafta önemli sonrasında alışıyorsun.

Merhaba konu dışı ama benim de sol gözüm 1.50 sağ 1 miyop gözlük kullanıyorum. Fakat gözlük hele şu zamanda maskeyle kullanması çok zor. O yüzden numaralı lens kullanma düşüncesindeyim bilgisi olan var mı? Nasıl alınıyor bir de.

Kaliteye göre değişiyor alışma süreci. Ben diğer 2 değişim de ortalama 1.5 gün de alışırken son değişim de 1 hafta sürdü alışmam.

Yeni konular

Geri
Yukarı