Gözlük fiyatları ne kadar?

DarkAngel789

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar SSK'lıyım ve ilk defa gözlük alacağım numaram 2.50 olmuş ve optikçi yaşıma göre oldukça fazla olduğunu söyledi ve bu moralimi düşürdü biraz ama asıl sorum ne kadar olur optikçi bana SSK'nız var diye çerçevesi taş patlasın 70 TL'ye gelir dedi ama cam fiyatından bahsetmedi bende size sormak istiyorum Total'de ne kadar olur en fazla mavi ışık filtresi eklerim cama o kadar.

Hocam emin misiniz? Kimileri 1000 TL'lerden bahsediyorduda acaba ben SSK lıyım diye mi yoksa genel olarak herkese mi?
Hocam ben 6-7 ay önce gözlüğümü değiştireceğim zaman bana 800 TL fiyat biçtiler. Çerçeve dahildi galiba. Ben de gittim başka optikte 380-390 TL'ye işimi hallettim. Sizim gideceğiniz optiğe ve ekleyeceğiniz özelliklere bağlı. Cama kaplama falan yapıyorlarmış galiba. O ek masraf çıkartır. Ama 6-7 ay önce fiyatlar böyleyse şimdi daha pahalı.
Not: Benim gözlük numaram büyük. sol göz 4.5, sağ göz 5 derece. Astigmat yüzünden 2 derece fazla gözlerim. Yoksa daha düşük fiyatı.

Eminim daha bugün gözlük değiştirdim. Çok sık çerçeve değiştirmediğim için pahalı bi çerçeve aldım ben fakat çok daha ucuz modeller de vardı. Sürekli kullanacaksanız imkanınız dahilinde kaliteli bir çerçeve almanızı tevsiye ederim. Cam en son karşılanıyordu ama ben hep ekstra özellikli cam istedim fiyatları bilemeyeceğim.

Arkadaşlar SSK'lıyım ve ilk defa gözlük alacağım numaram 2.50 olmuş ve optikçi yaşıma göre oldukça fazla olduğunu söyledi ve bu moralimi düşürdü biraz ama asıl sorum ne kadar olur optikçi bana SSK'nız var diye çerçevesi taş patlasın 70 TL'ye gelir dedi ama cam fiyatından bahsetmedi bende size sormak istiyorum Total'de ne kadar olur en fazla mavi ışık filtresi eklerim cama o kadar.

Hocam bayağı pahalıya patlar ben daha bir hafta önce aldım 850ye
Hem çerçeve alacaksın hem de cam küçültme işleminden geçecek %60 %40 gibi mavi ışık filtresi takarsan 600 550 belki daha fazlayı bulur.

Birkaç ay önce bir çift cama devlet desteği hariç 350 TL vermiştim yanlış hatırlamıyorsam. Ama burası ucuzdu. Devlet desteği olmadan 350-600 TL arasında bir fiyat çıkar. Tabii ki üstünde de rakam çıkabilir, ucu çok açık. Devlet desteğiyle ne kadar düşeceğini bilmiyorum ancak çok düşmediği kesin. 36 TL indirim sağlıyordu diye hatırlıyorum (Emin değilim). Bu arada 2,5 numara gözlük çok değil. Yaşınız kaç bilmiyorum ama 13'ün altında değilseniz 2,5 çok değil.

Bende astigmat varmış gittim aldım parayı düşünmedim fazla çerçevesi ray ban camını mavi ışık korumalı bir de güneş ışığı korumalı aldım 1400 mü ne tuttu pek de işe yaradığını söyleyemem :)

Hocam 500 bandında olabilir ben 400 TL almıştım 3 ay oldu.

Benim miyop gözlüğü cam+çerçeve indirimsiz hali 300 TL tuttu. İndirim olsaydı 5-10 TL fark eder dediler. Devlet pek fazla karşılaşmıyor camı. Sen onların indirim demesine bakma.

Geri
Yukarı