Gözlük ile suya girilirse bir şey olur mu?

Son bir sorum olacak gözlük ile sudan çıktığım gibi kurutsam gözlüğü paslanma olur mu? @xbea
O suda ne kadar kaldığınıza göre değişir, sonuçta suyla temas eden her saniye korozyon devam ediyor olacak. Suda 2-3 saat kalıp ardından çıkarsanız ve kurutursanız ve bunu ayda 3-4 sefer tekrarlarsanız 1 yıl sonunda etkileri belli olacaktır. Ancak bunu yılda bir defa yapıyorsanız abartılacak bir durum olmaz kuruttuğunuzda.

O suda ne kadar kaldığınıza göre değişir, sonuçta suyla temas eden her saniye korozyon devam ediyor olacak. Suda 2-3 saat kalıp ardından çıkarsanız ve kurutursanız ve bunu ayda 3-4 sefer tekrarlarsanız 1 yıl sonunda etkileri belli olacaktır. Ancak bunu yılda bir defa yapıyorsanız abartılacak bir durum olmaz kuruttuğunuzda.
Teşekkürler hocam iyi geceler ilginiz için teşekkürler.

Hocam paslanması icin her gun duzenli girmesi lazim ama bir hafta girse bir şey olmaz ve gozlukle suya gozluk suya degmeden bile girilebilir atlama yapmadan tabii ki yavas bir sekilde acilarak duserse falan diye de gozluk iplerinden alirsin.

Hocam paslanması icin her gun duzenli girmesi lazim ama bir hafta girse bir şey olmaz ve gozlukle suya gozluk suya degmeden bile girilebilir atlama yapmadan tabii ki yavas bir sekilde acilarak duserse falan diye de gozluk iplerinden alirsin.
Yok hocam hergun gireceğim falan yok hani belki havuza yada başka bir yerdeki suya düşerim bir gün yada suya bir eşyamı düşürürüm onu almak için girmem gerekir falan diye sordum, teşekkürler.

Yok hocam her gün gireceğim falan yok hani belki havuza ya da başka bir yerdeki suya düşerim bir gün ya da suya bir eşyamı düşürürüm onu almak için girmem gerekir falan diye sordum, teşekkürler.

Hocam degisik bir bakış açınız varmış helal olsun, ben acaba yüzme kursuna falan mı gidiyorsunuz demistim de.

Suya eşya falan düşürürseniz bakarsınız suyun üstünden gözlüğü bırakıp veya elinize alıp dalar eşyayı alır çıkarsınız. Tuzlu su veya havuz suyundan çıktıktan sonra çeşme suyuna tutup iyice kurulamakta fayda var. Hatta kuruladıktan sonra gözlük temizleme losyonu ve gözlük temizleme bezi ile silerseniz süper olur.

Onun dışında suya gözlük ile atlamayın veya dalmayın. Hem gözlük için hem sizin için sorun olabilir. Bunları sorun ediyorsanız lens kullanabilirsiniz. Lenste hiç böyle dertler yok.

Ek olarak şunu da söyleyeyim suya gelen ışıkta kırıldığı için suyun altında gözünüzü açıp baktığında normalden daha iyi görürsünüz. Eğer çok yüksek dereceli bir gözlük kullanmıyorsanız düşürdüğünüz eşyayı çok rahat görürsünüz.

İnatlıkmı? Sadece sormak istedim, belki bir şeyim suya düşer girip almak zorunda kalırım diye yani sahile gidip yüzmek istesem gözlüğümü çantama bırakıp girer suya öyle yuzerim.
Hocam arkadaşlar paslanır diye belirtti zaten hala sormaya devam ediyorsunuz aynı şeyi onun için söyledim. Yani paslanır işte gözlükle girilmez.

Mesela gözümde numaralı gözlüğüm varken atladım suya bir şey olur mu gozlugume?

Gözlük modelini falan isterseniz verebilirim.

Numaralı gözlükle kaç senedir giriyorum denize. Numarası fazlaysa mecburen gözlükle girmek zorunda kalıyorsun. Benim gözlüğümün çerçevesi paslanmaz falan değil. Hiçbir zaman da sıkıntı yaşamadım. Eğer çok atlayıp zıplayan biriyseniz denizde vs. o zaman suya düşüp kaybolmak riski var. Böyle bir şey olursa diye korkuyorsanız kendinize gözlüğü ip gibi birşeylerle bağlayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı