Gözlük leke bırakmadan nasıl silinir?

Leka

Hectopat
Makaleler
2
Selamlar herkese. 1-2 ay önce gözlük kullanmaya başladım fakat silme konusunda sıkıntılarım var. Hangi tür bezle silersem sileyim leke ya da buğu kalıyor. Gözlük kullanan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Selamlar herkese. 1-2 ay önce gözlük kullanmaya başladım fakat silme konusunda sıkıntılarım var. Hangi tür bezle silersem sileyim leke ya da buğu kalıyor. Gözlük kullanan arkadaşlardan yardım bekliyorum.
1- Gözlüğü hafif ıslat ve bastırmadan hafifçe temizle.
2- Elini sabunla ve elinle gözlük camlarını sabunla.
3- Elini yıka sonra da gözlüğü durula.
4- Biraz salla, üstündeki fazla su gitsin. Daha sonra hiç bastırmadan damlacıkları peçete ile temizle.
5- Gözlük bezi ile sil.

Ben böyle yapıyorum valla mis gibi oluyor.

Ben optisyenin verdiği bezle ''hohlayarak'' siliyordum, sorun olmuyordu. Dilersen, sprey şeklinde solüsyonlar oluyor.

4- Biraz salla, üstündeki fazla su gitsin. Daha sonra hiç bastırmadan damlacıkları peçete ile temizle.
5- Gözlük bezi ile sil.

Dediklerinizin organik cama zararı oluyor diye biliyorum. Tabii kullandığınız cam türünü bilemem...

5- Gözlük bezi ile sil.

Cidden pırıl pırıl oldu, teşekkür ederim.
Ben optisyenin verdiği bezle ''hohlayarak'' siliyordum, sorun olmuyordu. Dilersen, sprey şeklinde solüsyonlar oluyor.

Dediklerinizin organik cama zararı oluyor diye biliyorum. Tabii kullandığınız cam türünü bilemem...
Teşekkürler yardımınız için :)

5- Gözlük bezi ile sil.

Bende bunu uyguluyorum tertemiz oluyor.

Hocam 10 yıldan fazladır gözlük kullanıyorum. Ben çözümü şöyle buldum alıyorsun sıvı sabunu(beyaz renkli tercihen) döküyorsun tüm camlara arkalı önlü bir basımlık ardından suyla durularken ve sabun köpürürken elinle hafifçe (maksat çizilmesin) ovalıyorsun yani aynı anda hem durulayıp hem temizlemiş oluyorsun ardından sabun kalmayınca gözlüğü suyun altında tutup camlara dokunmadan tekrar duruluyorsun. Su kalmaması için gözlüğü suya dik tutup durulayın tek bir toz tanesi bile kalmıyor her şey 4k yatırım tavsiyesidir.

Gözlük temizleme bezi kullanmadığın zaman çizilmesi mümkün o yüzden kullansan daha iyi.
Teşekkürler :)
Hocam 10 yıldan fazladır gözlük kullanıyorum. Ben çözümü şöyle buldum alıyorsun sıvı sabunu(beyaz renkli tercihen) döküyorsun tüm camlara arkalı önlü bir basımlık ardından suyla durularken ve sabun köpürürken elinle hafifçe (maksat çizilmesin) ovalıyorsun yani aynı anda hem durulayıp hem temizlemiş oluyorsun ardından sabun kalmayınca gözlüğü suyun altında tutup camlara dokunmadan tekrar duruluyorsun. Suyun kalmaması için gözlüğü suya dik tutup durulayın tek bir toz tanesi bile kalmıyor her şey 4k yatırım tavsiyesidir.
Çizilirse dava edebiliyor muyum yani :D

Geri
Yukarı