Gözlük takmayınca derece yükselir mi?

Yaşla alakalı. Büyümenin tam oturunca o da duruyor. Gözlük odaginizi değiştirdiği için belli bir şekle görmeye zorlamış oluyorsunuz, o yüzden çok az da olsa karşı etki olmuş oluyor. Kayda değer bir şey değil.

Agri yapıyorsa lens kullanın. 4 diyoptri az değil. Mitoptur herhalde. Dibinizdeki telefon ekranı dışında hiçbir şey göremiyor olmanız gerek.
Genel olarak bulanık ve her şeyi birbirine girmiş görüyorum. Dibimdeki telefonda bile hafif bulanık görüyorum. Lensten de tırsıyorum dikkatli bir insan olduğum söylenemez. Sanırım gözlüğe devam etmeliyim.

Taksanız daha iyi olur en azından derecenizin büyümesi yavaşlar. Astigmatım var benimde sürekli takıyorum. Gözlüğü takmanın bir dezavantajı yok. İlk zamanlar benimde burnum ağrıyordu o izi herkeste bırakıyor zaten. Bir zaman sonra geçer.

Taksanız daha iyi olur en azından derecenizin büyümesi yavaşlar. Astigmatım var benimde sürekli takıyorum. Gözlüğü takmanın bir dezavantajı yok. İlk zamanlar benimde burnum ağrıyordu o izi herkeste bırakıyor zaten. Bir zaman sonra geçer.
6 senedir gözlük takıyorum ilk zamanlae ağrı yapmadı 6 seneden sonra ağrıyor nedense.

Düşük numaralarda gözlük takılması tavsiye edilmiyor. Gözlük aslında gözleri bozan bir şey. İnsanlar gözlükle çok daha iyi gördükleri için bırakamıyorlar ama gözlük taktığınız için gözler kendi kendini onaramıyor ve tembelleşiyor. Gözlük taktım numaram ilerlemeyecek artık diye bir şey yok anlayacağınız. Zorunlu durumlar hariç takılmaması lazım.

Geri
Yukarı