Gözü yormayan ampul önerisi

M.Aurelius

Decapat
Daha fazla  
Philips 75W LED ampul, 2700K Sarı Işık, E27 Normal Duy Amazon.com.tr
Bu ampul sanırım göz sağlığı açısından daha iyiymiş beyaz ışıklı ampullere göre. Sizce 40W mı alayım 75 W mı? Veya başka göz için daha iyi diyeceğiniz ampul var mı?

2700K baya sarı, 75 W 1055 lümen de masa lambası olarak baya fazla kaçıyor. Ben de geçen sene 60 W 800 lümen almıştım masa lambası olsun diye, çok göz alıyor. Lambayı tavana yansıtıp kullanıyorum, tümden oda aydınlanıyor biraz loş şekilde. Ama evet, göz yormuyor. Uyku getiriyor 😅 .

2700K baya sarı, 75 W 1055 lümen de masa lambası olarak baya fazla kaçıyor. Ben de geçen sene 60 W 800 lümen almıştım masa lambası olsun diye, çok göz alıyor. Lambayı tavana yansıtıp kullanıyorum, tümden oda aydınlanıyor biraz loş şekilde. Ama evet, göz yormuyor. Uyku getiriyor 😅 .
75 W alıp normal lamba yerine taksam o zaman fazla olmaz galiba dimi?

Philips 75W LED ampul, 2700k sarı ışık, E27 normal duy Amazon.com.tr
Bu ampul sanırım göz sağlığı açısından daha iyiymiş beyaz ışıklı ampullere göre. Sizce 40W mı alayım 75 W mı? Veya başka göz için daha iyi diyeceğiniz ampul var mı?

Beyaz ve sarı ışığı ayna anda kullanırsan gözlerin bayram eder, tek ton ışık bir yerden sonra yoruyor.

Evet, benim odada da aynı şekilde beyaz LED var arkamdaki duvarda, diğer duvara da 2700k ampulü yansıtıyorum. Güzel denge oluyor.

Evde grafik işleri yaptığım için ışığın işimdeki algımı bozmaması ve hata yapmamak için beyaz ve sarı ışık olarak odayı aydınlatıyorum. Tahminen her şeyi gündüz görmem gerektiği gibi görüyorum 🙂

Normal lamba niyetine aydınlatması yeterli olabilir. Bauhaus'ta ampullerin olduğu bölümde takılı şekilde oluyor aslında, merak ediyorsanız oradan bakabilirsiniz şiddetine ve rengine.
Hocam internet sitesinden bakabiliyor muyuz mağazanın?
Philips LED Classic 75W A60 Filament Ampul, 2700 Sarı Işık, E27 Normal Duy, Dim Edilmez Amazon.com.tr
Philips 75W Led Ampul, 2700K Sarı Işık, E27 Normal Duy Amazon.com.tr
Hocam bu ikisi arasında sadece tasarım farkı mı var?

Hocam internet sitesinden bakabiliyor muyuz mağazanın?
Philips LED Classic 75W A60 Filament Ampul, 2700 Sarı Işık, E27 Normal Duy, Dim Edilmez Amazon.com.tr
Philips 75W Led Ampul, 2700K Sarı Işık, E27 Normal Duy Amazon.com.tr
Hocam bu ikisi arasında sadece tasarım farkı mı var?
Filament olan 8.5W harcıyor, diğeri 10 W harcıyor kutu üzerinde yazandan anladığım kadarıyla. Bir de dediğiniz gibi tasarım olarak da farklı. Filament niye daha az harcıyor bilgim yok.

Filament olan 8.5W harcıyor, diğeri 10 W harcıyor kutu üzerinde yazandan anladığım kadarıyla. Bir de dediğiniz gibi tasarım olarak da farklı. Filament niye daha az harcıyor bilgim yok.
Sizdeki 60 w philips miydi? 40 w sanırım odama düşük kalır 75 fazla kaçabilir mi acaba? Oda 15 m²

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı