Gözümüzün çözünürlüğü nedir?

Bir hocamın sözü vardı, "apples and pears."

İkisi aynı şeyler değil. Dolayısıyla gözün çözünürlüğünü negapixel kavramıyla ölçemezsin.

Ayrıca gözümüz 25 FPS'de değildir. Hiç mi düşünmüyorsunuz? 25 FPS olsa, yüksek HZ monitörlerdeki HZ farkını nasıl hissedeceğiz, madem ki saniyede görebileceğimiz kare miktarı sınırlı...

24 ve 25 sinema için FPS sınırıdır. Zira insan gözü için sürekli değişen karelerin yekpare olarak algılandığı en düşük değerdir.

Doğru değil ve doğru değil...

16K takribi olarak 15360 × 8640 demektir. Ama sen 65949 * 52492 yazmışsın. Hadi K'sını geçtim, bahsettiğin değerler yatay değil kareye, neredeyse dikeye çıkıyor.

Ya demiyeyim diyorum ama cidden komik duruma düşüyorsunuz. Akıl var izan var. Hiç yoksa hesap makinesi var... :D.

Gözdeki reseptörlerin oluşturduğu atmalar nasıl toplanmış, hadi toplanmışsa hangi standarta göre Bit standartına dönüştürülmüş?

Keşke verilen cevapları okusaydın aynı cevabı verdiğimi görürdün.
İnsan gözü 30 FPS'ten yükseğini göremez. (!)

O ZMN neden 60 Hz veya daha yüksek monitör kullanıyon.

QUOTE="Ata Taha, post: 5995094, member: 319446"]

O zaman neden 60 Hz veya daha yüksek monitör kullanıyorsun?
[/QUOTE]

Arkadaş ünlem işareti koymuş.

:) Güzel daha uzun ömürlü olur. Ben şu konuda haklı haksız olmayı geçtim de ne bilim insanlarıyla aynı forumdaymışız haberimiz yok 😯
Bu da bir şey mi? Beyninin yüzde yüzünü kullanmak ister misin?

x2 Amsterdam Navigator, x2 Red Turborg, 35cl. Vodka, 2x Tuborg Gold.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı