Gom Player virüs olarak algılanıyor

babylade

Picopat
Daha fazla  
ESET tam tarama yaptım, gom Player uygulamasını virüs olarak algıladı. Bilgisayarcıya format attırmıştım gom Player'ı o yükledi, bu durum normal mi? Virüs bulaştığı için format attırmıştım, acaba virüs kalmış olma ihtimali var mı? Çünkü arama çubuğunda arama yaparken veya okul sisteminden indirdiğim bir ödevi yüklemek için masaüstü dosyalarını açarken masaüstündeki simgeler hızlıca bir defa yanıp sönüyor. Başta göz yanılsaması dedim ama Windows kaynaklı bir problem mi yoksa virüs mü diye tereddüt ettim şu an.

Virüs kalma ihtimali yok. Gom Player daha önce hiç kullanmadım ama kendi sitesi yerine korsan olarak paralı versiyonunu kurduysa bulaşmış olabilir. Götür tekrar atsın.

ESET tam tarama yaptım, gom Player uygulamasını virüs olarak algıladı. Bilgisayarcıya format attırmıştım gom Player'ı o yükledi, bu durum normal mi? Virüs bulaştığı için format attırmıştım, acaba virüs kalmış olma ihtimali var mı? Çünkü arama çubuğunda arama yaparken veya okul sisteminden indirdiğim bir ödevi yüklemek için masaüstü dosyalarını açarken masaüstündeki simgeler hızlıca bir defa yanıp sönüyor. Başta göz yanılsaması dedim ama Windows kaynaklı bir problem mi yoksa virüs mü diye tereddüt ettim şu an.
Gom player'ı resmi sitesinden indirmemiş olabilir o yüzden evet virüs olma ihtimali var buradan indirin kendi resmi sitesidir: GOM&Company Ücretsiz Yazılım indirme resmi web sitesi|GOM Lab

Bence o bir virüs, bir zamanlar sağlamdı ama sonra güncelleme ile "adware"lik yapmaya başladığını fark edince onu bıraktım. VLC, MPC-HC(desteği kesildi maalesef) veya türevi yazılımlar daha iyidir bence, artık hep onları kullanıyorum. Artık GOM Player ne hâldedir bilemeyeceğim.

Virüs kalma ihtimali yok. Gom Player daha önce hiç kullanmadım ama kendi sitesi yerine korsan olarak paralı versiyonunu kurduysa bulaşmış olabilir. Götür tekrar atsın.
Kendi sitesinde zaten ücretsiz ve ücretli versiyon olarak 2 seçenek var ama bazı insanlar bunu bilmediği için ne olduğu belirsiz sitelerden indiriyor.
Gom player indirmek istemiyorum zaten sildim eset uyarı verince, gerek var mı yine formata?
Eset virüsü temizlediyse yine format atmanıza gerek yok.

Gom player indirmek istemiyorum zaten sildim eset uyarı verince, gerek var mı yine formata?
İçinde önemli bir veri yoksa istersen formatla, bunun dışında uyarı veren ESET güvenlik yazılımı tekrar tarama yaptığında sana olumsuz rapor vermiyorsa formatlamaya ihtiyaç duyacağını sanmam.

Geri
Yukarı