Goodram M.2 SSD yazma hızı neden dengesiz?

clkmichael

Hectopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Goodram 512GB M.2 SSD (2000-1600)
Anakart
MSI PRO H610M-E
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarımda Goodram 512 GB M.2 SSD (2000-1600) ve Samsung EVO SATA SSD olmak üzere iki adet SSD kullanıyorum. İlk iki fotoğraf art arda yaptığım testler ile Goodram 512 GB M.2 SSD'ye ait. Son fotoğraf ise Samsung'a ait. Goodram 2000-1600 değerleri söylenerek satılıyor. Samsung ise klasik bir SATA zaten 500 civarı olması kâfi. Goodram'in okuma hızı da kâfi ancak yazma hızı neden böyle? İnanın duruma çok canım sıkıldı. Üründe mi bir problem var yoksa farklı bir durum mu aydınlatabilecek birileri var mı?

Dosya Ekleri

• goodram.png
    goodram.png
    21,4 KB · Görüntüleme: 17
  • goodram2.png
    goodram2.png
    23,6 KB · Görüntüleme: 12
  • samsung.png
    samsung.png
    23,2 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarımda Goodram 512 GB M.2 SSD (2000-1600) ve Samsung EVO SATA SSD olmak üzere iki adet SSD kullanıyorum. İlk iki fotoğraf art arda yaptığım testler ile Goodram 512 GB M.2 SSD'ye ait. Son fotoğraf ise Samsung'a ait. Goodram 2000-1600 değerleri söylenerek satılıyor. Samsung ise klasik bir SATA zaten 500 civarı olması kâfi. Goodram'in okuma hızı da kâfi ancak yazma hızı neden böyle? İnanın duruma çok canım sıkıldı. Üründe mi bir problem var yoksa farklı bir durum mu aydınlatabilecek birileri var mı?

Geçen gün biri bana söylemişti alma demiştim. Yazma hızları düşük diye. Aynı zamanda kronik sorunlu diye biliyorum ama emin değilim.

Elimdeki GoodRam'i satıp Samsung 970 Evo Plus aldım. Testlerini yaptım. Sorun tamamen GoodRam'deymiş. Resmen insanları dolandırıyorlar. Vaat ettikleri değerler saçma sapan. Samsung vaat ettiği tüm değerleri fazlasıyla verdi...

Geri
Yukarı