Google Arama Motoru Virüsü

Veslys

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Geliştirici
Dostlar merhaba. Başlıkta da belirttiğim gibi arama motoru ayarlarında bir sorun var ve ilerlemesini istemiyorum. Konu hakkında daha önceden açılmış 2 konu daha buldum ancak çözüm bulunamamış. Ben de tekrar yazıp belki çözüm bulurum istedim. Diğer arkadaşların açtığı konuları link olarak koyuyorum, oralarda hepsini okudum çözümü yok.

Evet başlıkta da belirttiğim gibi google'a ne yazarsam yazayım ilk 5 site acayip acayip sitelerden oluşuyor. Görsel de ekliyorum. Eset Nod32 ile tarama yaptım virüs çıkmadı, opera kullanıyorum sildim tekrar yükledim olmadı, çerezleri taramaları tümünü sildim işe yaramadı. Herhangi bir eklenti kullanmıyorum ve VPN kapalı. Umarım çözümlenir, hoşçakalın.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    146,1 KB · Görüntüleme: 126
  • 2.png
    2.png
    181 KB · Görüntüleme: 122
AdBlock kullan?

Eset Nod32 ile tarama yaptım virüs çıkmadı
Konularda Eset önerilmiş değil mi sadece? Konuları okudum diyorsunuz bir de. Madem okuyup yaptınız. Adw log dosyasını, MBAM log dosyasını, Kaspersky log dosyasını paylaşın bakalım.
AdBlock kullan?
Zararlı kaldırılmadan reklam engelliyici önerilmez.

AdBlock kullan?
Çözüm değil, bu bir virüs ve internetimi de yavaşlatıyor. Ayrıca operanın zaten adblocku var.

Konularda Eset önerilmiş değil mi sadece? Konuları okudum diyorsunuz bir de. Madem okuyup yaptınız. Adw log dosyasını, MBAM log dosyasını, Kaspersky log dosyasını paylaşın bakalım.

Hocam arkadaşın dediği google reklamları değil mi?

İnsanlar o programlarla taratmış sonuç alamamış, ben neden taratıyım? Farklı bir sonucu olacağını düşünmüyorum

Virüs değil "Ads" yani advertisement reklam çıkıyor.

1. Google Hesabınıza gidin.
  2. Sol gezinme panelinde Veri ve kişiselleştirme'yi tıklayın.
  3. Reklam kişiselleştirme panelinde Reklam ayarlarına git'i tıklayın.
  4. Kapalıysa Reklam Kişiselleştirme'yi açın.
  5. "Reklamları kişiselleştirme" bölümünün altında Kişisel bilgileriniz'i seçin.
    • Bilgilerinizi güncellemek için Güncelle'yi seçin. Ekranda gösterilen adımları uygulayın.
    • Bir ilgi alanını kaldırmak için Kapat'ı seçin. Kapat'ı seçerek işlemi onaylayın.
    • İlgi alanını geri almak için, Devre dışı bıraktıklarınız'ı seçin. İstediğiniz ilgi alanını seçin ve Tekrar aç'ı belirleyin.
Google destek böyle bir metin paylaşmış. Göz atabilirsiniz. Gördüğünüz reklamları kontrol etme - Android - Reklamlar Yardım

Virüs değil "Ads" yani advertisement reklam çıkıyor.

1. Google Hesabınıza gidin.
  2. Sol gezinme panelinde Veri ve kişiselleştirme'yi tıklayın.
  3. Reklam kişiselleştirme panelinde Reklam ayarlarına git'i tıklayın.
  4. Kapalıysa Reklam Kişiselleştirme'yi açın.
  5. "Reklamları kişiselleştirme" bölümünün altında Kişisel bilgileriniz'i seçin.
    • Bilgilerinizi güncellemek için Güncelle'yi seçin. Ekranda gösterilen adımları uygulayın.
    • Bir ilgi alanını kaldırmak için Kapat'ı seçin. Kapat'ı seçerek işlemi onaylayın.
    • İlgi alanını geri almak için, Devre dışı bıraktıklarınız'ı seçin. İstediğiniz ilgi alanını seçin ve Tekrar aç'ı belirleyin.
Google destek böyle bir metin paylaşmış. Göz atabilirsiniz. Gördüğünüz reklamları kontrol etme - Android - Reklamlar Yardım

Bende google ads olarak düşündüm hocam adblock kullanmıyorken banada çıkıyordu artık çıkmıyor.

Geri
Yukarı