Google Asistan "Voice Match" özelliği pasif halde

Untouchablee

Hectopat
Merhaba. Telefonum Samsung Galaxy J5 2015. Android 6.0.1 sürümü yüklü. Google en güncel sürümde olmasına rağmen "Voice Match" özelliği pasif halde ve bu özelliği aktif hale getiremiyorum. "Ok Google" dediğim zaman bana tepki vermiyor. Fakat telefon dilini İngilizce yapınca sesimi algılıyor ve asistan açılıyor. Daha önceden bu sorunla karşılaşmıyordum. Asistanın Türkçe dil özelliği yayımlandığı ilk günlerde kusursuzca çalışıyordu, sesimi algılıyordu ve cevap veriyordu. Son haftalarda ara sıra cevap veriyordu ama şimdi ise hiç cevap vermiyor. Ayarlara gidip baktım ve gördüm ki bu özellik pasif hale gelmiş durumda. Google verilerini sildim, fabrika ayarlarına sıfırladım fakat nafile. Çözüm bulamıyorum. Bildiğiniz bir çözüm var mı?

Google Asistan'ın Türkçe versiyonuna farklı ses tonları gelecek diye bir dedikodu çıkmıştı ortaya. Dedikodu doğruysa ses tonlarıyla beraber "Voice Match" özelliği de açılır diye düşünüyorum.

Voice Match özelliği aktif değil düzenlenme aşamasında Google Asistan hala beta aşamasında tam oturmadı. Voice Match özelliğini kullanmak istiyorsan telefon ayarlarından Dil'i İngilizce hale getir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı