Google Assistant'ı telefon dili Türkçe iken İngilizce olarak kullanmak

DeepPacific

Decapat
Google Assistant'ın Hi Google özelliğini, telefon dili Türkçe iken İngilizce olarak kullanmak mümkün mü? Ben uğraştım fakat başaramadım.

Daha açık anlatmak gerekir ise; telefon dilimin Türkçe olarak kalmasını istiyorum fakat sesli uyanma özelliğini kullanabilmek için Google Assistant'ı İngilizce olarak kullanmak istiyorum. Yani bütün komutları İngilizce vereceğim fakat telefon dilim Türkçe kalacak. Bu mümkün mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
  1. Android telefon veya tabletinizde Ana Sayfa düğmesine dokunup basılı tutun veya "Ok Google" deyin.
  2. Sağ altta
    Keşfedin ve Öğeleriniz
    simgesine dokunun.
  3. Sağ üstteki profil resminize veya adınızın baş harfine
    ardından
    Ayarlar'a dokunun.
  4. Asistan
    ardından
    Diller'e dokunun.
  5. Dil ekle'ye dokunun, ardından bir dil seçin. Bir veya iki dil seçebilirsiniz.
    • Seçtiğiniz ilk dilde "Ok Google" deyin.
    • Asistanınızla konuşurken iki dilden birini kullanın, ikisini karışık olarak kullanmayın.
Kaynak : Dilinizi değiştirme - Android - Google Asistan Yardım

1. Android telefon veya tabletinizde Ana Sayfa düğmesine dokunup basılı tutun veya "Ok Google" deyin.
  2. Sağ altta
    Keşfedin ve Öğeleriniz
    simgesine dokunun.
  3. Sağ üstteki profil resminize veya adınızın baş harfine
    ardından
    Ayarlar'a dokunun.
  4. Asistan
    ardından
    Diller'e dokunun.
  5. Dil ekle'ye dokunun, ardından bir dil seçin. Bir veya iki dil seçebilirsiniz.
    • Seçtiğiniz ilk dilde "Ok Google" deyin.
    • Asistanınızla konuşurken iki dilden birini kullanın, ikisini karışık olarak kullanmayın.
Kaynak : Dilinizi değiştirme - Android - Google Asistan Yardım
Bölgenizde desteklenmiyor diyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı