Google Authenticator'dan Microsoft Authenticator'a nasıl geçerim?

Bildiğim kadarıyla geçemezsin. Authenticator kullandığın yerlerde tek tek kurulum yapacaksın yeniden Microsoft ile.

Microsoft Authenticator'ün CSV dosyasıyla içeri şifre aktarma yolu var. Google'ınkini kullanmadığım için bilmiyorum ama ben Google hesabımdaki şifreleri dışarı aktararak Microsoft uygulamasına içe aktarmıştım. Bunun hakkında konu açmıştım. Eğer Google Authenticator'deki şifreler Google hesabınıza kayıtlıysa ya da Authenticator'de şifreleri dışarı aktarma varsa bunu yapabilirsiniz.

Bildiğim kadarıyla ikisi de benzer bir algoritma kullanıyor ama dışarı aktarmaya izin verir mi program bilmiyorum.
Google Authenticator'lar arasında aktarım yapılıyor ama.

Microsoft Authenticator'ün CSV dosyasıyla içeri şifre aktarma yolu var. Google'ınkini kullanmadığım için bilmiyorum ama ben Google hesabımdaki şifreleri dışarı aktararak Microsoft uygulamasına içe aktarmıştım. Bunun hakkında konu açmıştım. Eğer Google Authenticator'deki şifreler Google hesabınıza kayıtlıysa ya da Authenticator'de şifreleri dışarı aktarma varsa bunu yapabilirsiniz.
2FA kodları şifreler gibi dışarı aktarılmaya uygun değil. Zira içinde bir şifre yok sadece, birden fazla değişken ile beraber her yarım dakika yeni kod oluşturma gerçekleştiriliyor. Bir firma sadece ihtiyacı olan bilgileri alıp, başka hesaba aktarmaya izin verebilir (Bilgim yok, teorik olarak mümkün duruyor). Zira kendi oluşturduğu şifrenin algoritmasını kendisi bilir ama firmalar arası buna izin verileceğini sanmıyorum.

Bildiğim kadarıyla ikisi de benzer bir algoritma kullanıyor ama dışarı aktarmaya izin verir mi program bilmiyorum.
Google Authenticator'lar arasında aktarım yapılıyor ama.

Mantık aynı olsa da ayrıntıların değiştiğine eminim. Yoksa MITM saldırılarına karşı komple korumasız olurdu 2FA. Zira tek kodu gören kimse, diğerlerini kendisi oluşturabilir hale gelirdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı