Google Carbon C++'ın yerine geçer mi?

Aslında ben de geçeceğini düşünmüyorum pek ama zamanında Google Dart dilini çıkartıp JavaScript'in halefi hâline mi getirmeye çalışmış ne ve bu kez de daha iddialı bir şekilde gelip bu kez de C++'ı alt edebilir mi diye düşünmüştüm sadece. Ama C++ daha da gelişirse çok çok iyi olur.

Google , Facebook, Microsoft, Netflix gibi firmalarda side projeler desteklenir, muhendislerin bu tarz seylerde calismasi hos karsilanir.

O yuzden Google X, Facebook Y gibi duydugunuz her seye tuzlukla kosmadan once bu projelerin ortaya cikisini arastirin.

Yonetimden muhendise bir hiyerarsiyle ortaya ciktiysa firma dusunmus, eksikligini gormus ve sirket kaynaklariyla finanse etmistir.

Muhendisten yonetime dogru ortaya ciktiysa, yani 2-3 calisan ya da tek bir calisan bunu kendi kendine gelistirmis, sonrasinda traction yakalamis ve ortaya ciktiysa dikkatli olmakta fayda var.

Bahsettigim gibi firmalarin elinde ziyan olan bu tarz cok side proje var.

Genel olarak X dili Y nin yerine gecer mi kafasi yanlis. Bir dili oyle bir ogrenin ki, diger dilleri ogrenmeniz 2 gun sursun. O zaman siz degil baskasi endise eder X, Y'nin yerine gecer mi gecmez mi diye.

Carbon TIOBE indexte kabarsin, 2 gunde ogrenirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı