Google çeviri ile sayfayı çevirince çıkan tuhaf isimler

sauranex

Hectopat
Makaleler
1
Google çeviri ile sayfa çevirirken alakasız yerlerde @kafadergisi ve @hayalhanemersin çevirisi ile karşılaşıyorum, ilk başlarda acaba Chrome çerezleriyle alakalı diye düşünsem de yaklaşık 1 sene sonra araştırınca gerçeği öğrendim. Kim tarafından yapılıyor bilmiyorum ama Google çeviriye öneride bulunuyorlar. Tabii bu 3-5 kişiyle olacak iş değil, toplu bir şekilde yapılıyor. İngilizce kelimeleri saçma bir şekilde yukarıdaki gibi öneriyorlar ve bunu yapan çok sayıda olduğu için Google bunu kabul ediyor. Bu saçmalık ne zaman düzelir bilmiyorum, reklam amaçlı da yapıyor olabilirler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gerçekten öyle hocam bende görünce şok olmuştum demek ki tek ben görmemişim ne olacak şimdi Google bir an önce bunu kendisi ele almalı bu iş böyle gitmez Yandex ondan bin kat daha önde gibi duruyor.

Google Çeviri'de daha önce Katkıda Bulunan tarzı bir rozetini almıştım çeviride bulunduğum yardımdan dolayı ve böylelerini çok görüp düzelttim zamanında. 12. sınıf olunca tabii insan bununla uğraşacak çok vakit bulamıyor ama hala canım sıkıldıkça girip çeviri düzeltmelerinde bulunurum. Kendi Discord sunucularını verenler mi demezsin ya da telefon numaraları mı demezsin. Hepsi var.

Bir ara DC sunucusuna gireyim dedim ve neden yaptıklarını sorduğumda argo kelimeler kullandılar. Yani bu tarz ruhsuz ve insanlığını yitirmiş kimselerle kavga etmeye de değmiyor. Umarım bilinçli insanlar artar da bunların önüne geçebiliriz...

Google Çeviri'de daha önce Katkıda Bulunan rozetini almıştım ve böylelerini çok düzelttim zamanında. 12. sınıf olunca tabii insan bununla uğraşacak çok vakit bulamıyor ama hala canım sıkıldıkça girip çeviri düzeltmelerinde bulunurum. Kendi Discord sunucularını verenler mi demezsin ya da telefon numaraları mı demezsin. Hepsi var.

Bir ara DC sunucusuna gireyim dedim ve neden yaptıklarını sorduğumda argo kelimeler kullandılar. Yani bu tarz ruhsuz ve insanlığını yitirmiş kimselerle kavga etmeye de değmiyor. Umarım bilinçli insanlar artar da bunların önüne geçebiliriz...
Hocam nasıl girdiniz biraz anlatır mısınız ve nereden başvurabiliriz?

Hocam nasıl girdiniz biraz anlatır mısınız ve nereden başvurabiliriz?

Aşağıdaki linke girdiğinizde altta Katkıda Bulunun ibaresine tıklayıp hemen işe koyulabilirsiniz.

Google çeviri'de daha önce katkıda bulunan tarzı bir rozetini almıştım çeviride bulunduğum yardımdan dolayı ve böylelerini çok görüp düzelttim zamanında. 12. sınıf olunca tabii insan bununla uğraşacak çok vakit bulamıyor ama hala canım sıkıldıkça girip çeviri düzeltmelerinde bulunurum. Kendi Discord sunucularını verenler mi demezsin ya da telefon numaraları mı demezsin. Hepsi var.

Okudukça sinirlendim.
Cidden böyle insanlar var mı?

Okudukça sinirlendim.
Cidden böyle insanlar var mı?

Mesela şimdi bir tane yakaladım. :)

1619018849207.png

Geri
Yukarı