Google Chrome açınca mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

onurcancelep

Hectopat
Yer
İstanbul
Selamlar sistem şu;

i7 8700K.
Gigabyte 1080 Windforce.
16 GB Trident Z 3600 MHz RAM (2747'de çalışıyor şu an)
Win 10 Pro 64 Bit.

Minidump Google Drive'la Tanışın – Tüm dosyalarınız için tek bir yer (herkese açık değilse hemen uyarın ben bulamadım ayar yerini)

Birden fazla farklı başlıkları olan mavi ekran hataları aldım.

Destek beklerim, teşekkürler.

edit: Ayrıca ekran kartımdan aşırı fazla ses geliyor ara ara bir anda vuuuututututu oluyor sonra bir kaç saniyede düşüyor hızı fanların falan belki kasa fanlarından da olabilir ekran kartı değil de belki sıvı sogutma bile olabilir tam kestiremedim önemliyse bakarım ona da

Son düzenleme:
Dosyayı erişime açın.
o işlemi yapamadım nereden yapıyoruz bendeki ekranlar bu şekilde
1611850092141.png

Çok teşekkür ederim düzenledim

@283156

1611872741422.png

Anlık bu geldi
anlık şöyle bilgi iletebilirim
Fanlar bi yüksek ses verdi kasadan sonra mavi ekran geldi
en son mavi ekranda chrome açık değildi sanırım

Dosya Ekleri

• IMG_20210129_093903.jpg
    IMG_20210129_093903.jpg
    88,7 KB · Görüntüleme: 202
  • Screenshot_4.jpg
    Screenshot_4.jpg
    106,6 KB · Görüntüleme: 139
  • Screenshot_5.jpg
    Screenshot_5.jpg
    80,5 KB · Görüntüleme: 104
Son düzenleme:
CPU-Z yazılımını kaldır.

NVIDIA ekran kartı sürücünü güncelle. Güncellemeyi bilmiyorsan söyle yardım edeyim.

"sfc /scannow" rehberini uygula.
SFC /scannow komutu nedir? Ne işe yarar?

GIGABYTE ile ilgili yazılımı kaldır.

Riot Vanguard kaldır.

Overclock yaptıysan geri çekmelisin.

Sorun donanımsal olmasından şüpheliyim. @Murat5038 hocam siz inceler misiniz?

Anlık bu geldi
CPU-Z yazılımını kaldır.

NVIDIA ekran kartı sürücünü güncelle. Güncellemeyi bilmiyorsan söyle yardım edeyim.

"sfc /scannow" rehberini uygula.
SFC /scannow komutu nedir? Ne işe yarar?

GIGABYTE ile ilgili yazılımı kaldır.

Riot Vanguard kaldır.

Overclock yaptıysan geri çekmelisin.

Sorun donanımsal olmasından şüpheliyim. @Murat5038 hocam siz inceler misiniz?
Ekran kartı güncel. Cpu Z kaldırıldı gigabyte yazılımı ekran kartı fan ayarı falan yazıyor kaldırayim mi ? Vanguard ve valorant kaldırıldı oc manuel değil ama xmp mode olarak ve biosta gaming ez mode ayari ile o gigabyte programında performans düzenlemesi yapıldı hepsi sistemin için verdiği şekilde
Umarım donanımsal ise çok maliyeti olmaz gerçi garanti devam ediyo ekran kartının ben de gpudan şüpheliyim çünkü displayport kablomu anakarta takıyorum trink çalışıyor ama gpu bazen çalışmıyor
Edit: kaldırdım ne yazdıysan :D scannow ;
Edit2: Oc olmayan ama kendi sistem ayarlarındaki ayarları geri çekerim de bu işlemci oc uygun gpu oc uygun sonuçta manuel yapmamış olsam bile ne biliyim engel olmamalı sistemimi oc yapmama değil mi ?
1611917257032.png
1611917308209.png

Son düzenleme:
@Murat5038 hocam siz bakabilir misiniz? Ben tam olarak neyden kaynaklı bulamadım. Ama donanımsal bir sorun olmasından şüpheliyim sadece.

XMP kapat diyorum.

Ek olarak o yazılımı kaldır.

Nasıl bir performans düzenlemesi yapıldı? Ek olarak noktayı ve virgülü doğru kullanın. Tam olarak bir şey anlayamadım.

@Murat5038 hocam siz bakabilir misiniz? Ben tam olarak neden kaynaklı bulamadım. Ama donanımsal bir sorun olmasından şüpheliyim sadece.

XMP kapat diyorum.

Ek olarak o yazılımı kaldır.

Nasıl bir performans düzenlemesi yapıldı? Ek olarak noktayı ve virgülü doğru kullanın. Tam olarak bir şey anlayamadım.
xmp devre dışı bırakmam için pc yeniden başlatmam gerekiyor eğer bu sorun olacaksa neden böyle bir ayarlama imkanı var ayrıca ufak bi oc bile sayılmayan işlem yapınca bu sorun olacaksa neden oc özellikli bu bileşenler :( Hadi onu geçtim xmp için biosa girmem lazım benim pc sıkıntılı kapatınca gpuyu görmeme açılmama durumu oluyor yok mu başka yolu yordamı
Biraz ezbere gibi olacak ama BIOS güncellemeyi de deneyin bence. Anakartınızın modeli ne?
yaptım onu 1 hafta öncesine kadar rog strix f i7 8700k uyumlu olan

Yeni konular

Geri
Yukarı