Google Chrome arama yapmıyor

st_140523

Hectopat
Bilgisayarımda Windows 8.1 yüklü. Daha dün sıkıntı yokken hiçbir şey yapmama rağmen başıma geldi bu sıkıntı. Sıkıntım ise Google Chrome ve internet expoler a bir şey yazdığımda net: Err_cert_common_name_ınvalıd bu hata yı verip bağlantınız gizli değil diyor ve internet expoler da ona benzer bir şey yazıyor. Fakat Google yazmak yerine google.com yazıp direk siteye gidersem sıkıntı çıkarmıyor. Tek bulduğum çözümü ise sertifikaları silmek oluyor fakat o da bir şey yazdıktan sonra aynı şeye dönüp hata veriyor. Bunun çözümü var mıdır? Yoksa tek çare format mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence tarayıcı ayarlarından işini halledebilirsin. Ana ekran sitesi değiş, arama motoru değiş olmazsa.
Opera veya Mozilla yükle.

Bu tür arızalardan nefret ediyorum, birden çok nedeni oluyor ve hangi çözüme uygularsan uygula, gitmiyor bir türlü:) Arada bu tür arızalar benim de başıma geliyor ama anlamadığım bir şekilde düzeliyordu.

Sertifika deposundan kaynaklı bir sorun olabilir, diye düşündüm ama Firefox'ta da aynı durum varsa sorun muhtemelen başka bir neden.

Saat/tarih ayarlarınız da muhtemelen doğrudur. Bu yüzden de bu uyarıyı verebiliyor, yine de bir kontrol edin.

Güvenlik güncelleştirmeleriniz tam mı? Windows Update'den kontrol edin, önemli güncelleştirmeleri yüklemeyi deneyin. Faydası olabilir.

HTTPS Everywhere eklentisini yükleyin. Faydası olabilir.

Antivirüs, firewall gibi güvenlik yazılımlarınızı kapatıp deneyin.

Komut istemini yönetici olarak çalıştırıp şu komutu çalıştırmayı deneyin:
Kod:
ipconfig /flushdns

DNS ayarlarınızı kontrol edin. Farklı bir DNS kullanmayı deneyin.

Bilgisayarınıza bakım yapın.

Ana sayfanızı:
Kod:
https://www.google.com
olarak ayarlayın. Yeni sekme açıldığında da ana sayfaya gidecek biçimde ayarları düzenleyin.

Açıkçası sorunla ilgili tam bilgim olduğunu söyleyemem. Bunlar sadece sorunu gidermeye yönelik öneriler. Bu konuda bilgili kişilerin size yardımı daha önemli ve önceliklidir. Önerilerim umarım, işe yarar. Kolay gelsin.

Bu sorunun tarayıcı ile alakası yok. Ağ probleminden kaynaklanıyor.
Modemi yeniden başlatın.
Bağlantıdaki yazılım ile İnternet ayarlarını onarın.
İnterneti etkileyen anti-virüs, VPN ya da başka bir ağ uygulaması vb. varsa kaldırın.

Geri
Yukarı