Çözüm Google Chrome "Bağlantınız Gizli Değil" Sorunu

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Vesamir

Decapat
Google görsellerden, sitelere girmeden resim arıyordum. Yanlışlıkla bir sitenin linkine tıkladım. Sitenin adından zaten güvenli olmayan bir site olduğu belliydi. Chrome "Bağlantınız gizli değil. Bu web sitesi kredi kartı bilgileri çalmaya çalışıyor olabilir." Tarzında o meşhur ekran geldi işte. Şimdi o hata çıkınca Chrome'a geri dön dedim. Siteye girmiş ve olası bir virüsü kapmış oldum mu? Chrome bunu engelledi mi? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Chrome 68 ile birlikte HTTPS olmayan bütün sitelerde bu uyarıyı alacaksınız artık. Sorun teşkil etmiyor. Zaten site sahiplerinin hepsi sene sonuna kadar SSL sertifikası alacaklar.

Yani sizin yapabileceğiniz pek bir şey yok, HTTPS olmayan sitelere kullanıcı adı ve şifre girmemek dışında. Site sahipleri bu rehber ile sitelerine ücretsiz SSL sertifikası almalı.

İnternet Sitenize Nasıl HTTPS Desteği Sağlarsınız? - Technopat
Chrome 68 ile birlikte HTTPS olmayan bütün sitelerde bu uyarıyı alacaksınız artık. Sorun teşkil etmiyor. Zaten site sahiplerinin hepsi sene sonuna kadar SSL sertifikası alacaklar.

Yani sizin yapabileceğiniz pek bir şey yok, HTTPS olmayan sitelere kullanıcı adı ve şifre girmemek dışında. Site sahipleri bu rehber ile sitelerine ücretsiz SSL sertifikası almalı.

Çözüm

Bence buradaki mesele HTTPS olmamasi degil yalnizca. SSL olmayan bir yere girerse yalnizca sol ustte "Guvenli degil" minvalinde bir seyler yazar.
ss3.PNG

Ama sertifikanin suresi gecmis ise, sertifikadaki bilgiler ile domain bilgileri örtüşmüyorsa ya da bunun gibi bir tehdit unsuru varsa o zaman ful ekran "Guvenli Degil" uyarisi yapiyor Chrome. Bence bu konuyu acan kisinin karsilastigi durum da bu. Yani sadece SSL olmamasi degil problem.

Yok yani site eğer gerçekten güvenli değilse o uyarı geldiği zaman siteye girmiş ve olası tehlikeleri kapmış mı oluyorum? Tam olarak bunu öğrenmek istiyorum teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı