Çözüm Google Chrome "Bağlantınız Gizli Değil" Sorunu

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Vesamir

Decapat
Google görsellerden, sitelere girmeden resim arıyordum. Yanlışlıkla bir sitenin linkine tıkladım. Sitenin adından zaten güvenli olmayan bir site olduğu belliydi. Chrome "Bağlantınız gizli değil. Bu web sitesi kredi kartı bilgileri çalmaya çalışıyor olabilir." Tarzında o meşhur ekran geldi işte. Şimdi o hata çıkınca Chrome'a geri dön dedim. Siteye girmiş ve olası bir virüsü kapmış oldum mu? Chrome bunu engelledi mi? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Chrome 68 ile birlikte HTTPS olmayan bütün sitelerde bu uyarıyı alacaksınız artık. Sorun teşkil etmiyor. Zaten site sahiplerinin hepsi sene sonuna kadar SSL sertifikası alacaklar.

Yani sizin yapabileceğiniz pek bir şey yok, HTTPS olmayan sitelere kullanıcı adı ve şifre girmemek dışında. Site sahipleri bu rehber ile sitelerine ücretsiz SSL sertifikası almalı.

İnternet Sitenize Nasıl HTTPS Desteği Sağlarsınız? - Technopat
Recep bey'in dediği gibi chrome tarayıcısından girdiyseniz 68 sürümünde o durum var. Ancak dediğiniz durum bu düzenlemeyle bu şekilde bildiriliyor olabilir mobil cihazlarda.
Yine de kontrol etmek için MBAM mobil ile ve Kaspersky ile bir tarama yapabilirsiniz.
Eğer tarayıcının gerçek uyarısı ise izin vermedikçe bir zararlı bulaşması zor (tarayıcının tespitinin doğru olması kaydıyla). Sahte bir site uyarısı ise zararlı evet girmiş de olabilir sadece sahte güvenlik reklamları da olabilir.
Linki ve görseli görmeden bilemeyiz.

Recep bey'in dediği gibi chrome tarayıcısından girdiyseniz 68 sürümünde o durum var. Ancak dediğiniz durum bu düzenlemeyle bu şekilde bildiriliyor olabilir mobil cihazlarda.
Yine de kontrol etmek için MBAM mobil ile ve Kaspersky ile bir tarama yapabilirsiniz.
Eğer tarayıcının gerçek uyarısı ise izin vermedikçe bir zararlı bulaşması zor (tarayıcının tespitinin doğru olması kaydıyla). Sahte bir site uyarısı ise zararlı evet girmiş de olabilir sadece sahte güvenlik reklamları da olabilir.
Linki ve görseli görmeden bilemeyiz.
Uyarı tarayıcının kendi uyarısıydı. Yani şu torrent sitelerine filan girerken de çıkan hatta internetten görselini bulup atıyorum. Anladığım kadarıyla bu durumlarda site virüslü bile olsa tarayıcı engellemiştir diyorsunuz. Hatam varsa düzeltin. Teşekkürler. (Görseli internetten bulduğum için site adını karaladım.)
Screenshot_20180727-103809.jpeg

Anladığım kadarıyla bu durumlarda site virüslü bile olsa tarayıcı engellemiştir diyorsunuz.
Evet, %90 olarak. Windows olsaydı bir ihtimal zararı olabilirdi ama androidde belirgin bir zararı dokunmaz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı