Google Chrome Bellek Saçmalaması

bjorke7

Centipat
3-4 basit, flashsız sayfa açsam bile Chrome'dan crash yiyorum. Sadece 2 uzantı kullanıyorum (translate ve wikizero), bu kadar çok bellek tüketmesini nasıl açıklayabiliriz?

Fix "Aw, Snap!" page crashes and other page loading errors - Computer - Google Chrome Help şuradaki önerilerin hepsini denedim, lütfen çerezleri sil, sil baştan kur, kasayı yan yatır gibi önerilerde bulunmayın. Buna soruna kesin bir çözüm bulan oldu mu acaba?

Screenshot_15.png

Burada 12 ayrı görev açık gösteriyor, Chrome içerisindeki taskbarda ise default özellikler dışında anormal olan bir sekme yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem özelliklerinizi belirtin.
Farklı bir tarayıcı da aynı sayfaları açıp test eder misin?
Uzantıları devre dışı bırakıp, tarayıcıyı kapatıp kontrol et. Bazı uzantıların bellek sızıntısı olabilir.

Bende Twitch üzerinde 720P 60 FPS bir yayın varken ve ayrıca 8 tane sekme açıkken bu kadar bellek tüketiyor.

Screenshot_1.png

Görev yöneticisinde gruplandırılmış sekme dışında, Chrome işlemleri 200 MB yakın bellek tüketiyor.
Ayrıca bellek tüketen yedi uzantı var. Toplamda 900 MB yakın bellek tüketiyor.

Son düzenleme:
Bende tek sekme 800 MB kullanıyordu sanırım. YouTube'da 144p video açık hepi topu birinde, biri de basit, 2 resim kalanı metin bir Microsoft destek sayfasıydı. Adblocker kullanıyorum bir tek.

Sitelerin bellek tüketimi ile tarayıcı arasında fark var. Bazı siteler çok yüksek bellek tüketebiliyor. Özellikle Youtube, Twitch, Facebook video arayüzleri 300 MB başlangıç olarak bellek tüketiyor. Bu bellek tüketimleri zamanla artıyor.

Bir ara Facebook 1080P canlı yayın izlemiştim. Site zaten yavaş çalışıyor. Üstüne 700 MB bellek tüketimi tarayıcıyı yoruyordu. Ayrıca bazı siteler, site içine Discord, Twitter, Facebook, Youtube, Twitch vb. şeylerin uygulamalarını ekliyorlar. Bu uygulamalar da sitelere ağır yük bindirebiliyor.
Bknz: Oyun Çeviri - Ana Sayfa

Son düzenleme:
Uzantıları devre dışı bırakıp, tarayıcıyı kapatıp kontrol et. Bazı uzantıların bellek sızıntısı olabilir.

Eki Görüntüle 436178

Görev yöneticisinde gruplandırılmış sekme dışında, Chrome işlemleri 200 MB yakın bellek tüketiyor.
Ayrıca bellek tüketen yedi uzantı var. Toplamda 900 MB yakın bellek tüketiyor.

Dediklerinizi yaptım Bu konu + Youtube'da müzik dinlerken 500MB yiyordu, Adblock dışında hepsini direkt kaldırdım yeniden açtım 350-400MB düştü, teşekkürler hocam.

Bellek tüketimi az uzantılar önerebilirim. @tristessehivernale
Reklam engelleyici olarak Nano adblocker ve Nano defender bu uzantılar yeterlidir.

Screenshot_2.png

Resimde gördüğün gibi Nano adblocker çoğu filtresi açık olmasına rağmen 50-70 MB arası bellek tüketiyor.
Uzantıların ayarları açınca bellek tüketimi artabiliyor. Bu tüketimi azaltmak için ne yazık ki tarayıcıyı kapatıp açman gerekiyor. Bu konu hakkında Chromium geliştiricilerine geri bildirim yapmıştım. Umarım çözerler.

3-4 basit, flashsız sayfa açsam bile Chrome'dan crash yiyorum. Sadece 2 uzantı kullanıyorum (translate ve wikizero), bu kadar çok bellek tüketmesini nasıl açıklayabiliriz?

Fix "Aw, Snap!" page crashes and other page loading errors - Computer - Google Chrome Help şuradaki önerilerin hepsini denedim, lütfen çerezleri sil, sil baştan kur, kasayı yan yatır gibi önerilerde bulunmayın. Buna soruna kesin bir çözüm bulan oldu mu acaba?

Eki Görüntüle 436173

Burada 12 ayrı görev açık gösteriyor, Chrome içerisindeki taskbarda ise default özellikler dışında anormal olan bir sekme yok.
Benim sistemim en üst seviye sistem. Gerçekten chrome un böle saçmalıkları oluyor.. Tavsiyem kaldır ve opera kullan sadece..

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı