Google Chrome ve Yüksek Bellek Kullanımı

metehandal

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ağrı
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Google chrome her ne kadar iyi bir browser olsa da ben bunu göremeyen bir insan evladıyım maalesef ki. Fiziksel bellek kullanımı chrome ile beraber 1 GB'a kadar hatta daha fazla çıkabiliyor ve öyle çok yoğun tab kullanımından değil. 3 4 tab açıkken bile bunu yapıyor, çözümü var mıdır ?

Şimdi ben anlamadım. Chrome, bilgisayardaki en hızlı bileşen olan RAM'i kullanıyor. Kullanmasın mı diyorsunuz. Sabi diski mi kullansın? Chrome çok mu hızlı :)

Bakın o XP dönemindeki RAM muhabbeti bitti artık. Buyrun:

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkürler inceledim gereksiz bir konu olmuş kusura bakmayın.

Bundan dolayı açtım konuyu:
s8lyj.png

Chrome ne kadar kullanışlı olsada chrome un arayüzünden ve performansından bende hoşlanmıyorum. Bilgisayardaki programların eklentileri (çoğunu) bir onay istemeden kuruyor ve belli bir sınıra gelince bir uyarı vermeden çöküyor(bu artık ... olmaz gibisinden)

Ben de chrome da bir takım sorunlar yaşıyordum. Bunun üzerine birçok tarayıcı denedim fakat chrome daha bi kullanışlı geliyordu bu nedenle chrome kullanıyordum. Farklı olarak Chrome tabanıyla geliştirilen Comodo dragon'u deneyeyim dedim. Şu anda çok memnunum. 8 GB RAM var PC'de, chrome kullanırken RAM kullanımı %50 dahi olabiliyordu fakat comodo dragon da % 30-35 falan oluyor ve takılma-çökme gibi hiçbir sorun da yaşamadım. Açık kaynak chrome ile geliştirildiği için, yandex gibi chrome mağazasındaki her şey geçerli, eklentiler falan. Eğer RAM takıntınız, çökme-donma gibi şikayetleriniz varsa tavsiye ederim, yabancılık çekmeyeceksiniz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı