Google Chrome çok kaynak tüketiyor

Galanderia

Hectopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
1682230395416.png

Google Chrome'ye o kadar RAM yemesinden kurtuldu diyorlardı ve sadece 2 sekme açık ve yediği kaynağa bakın. Nasıl çözebilirim veya internet tarayıcı önerisi verebilir misiniz sebebiyle birlikte?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eki Görüntüle 1751391

Google Chrome'ye o kadar RAM yemesinden kurtuldu diyorlardı ve sadece 2 sekme açık ve yediği kaynağa bakın. Nasıl çözebilirim veya internet tarayıcı önerisi verebilir misiniz sebebiyle birlikte?

Normal hocam, ama yine de donanım ivmesi ayarını kapatabilirsiniz, olmadı Gx'e geçin hocam, ama Gx'de artık eskisi kadar iyi değil, bende yakında Chrome'a geçmeyi düşünüyorum.

Normal gibi, Edge kullanıyorum tek sekme açık 380MB RAM tüketimi mevcut, 4 sekme açtığımda ise 751 MB tüketiyor, eğer sekmelerden biri Youtube olursa ve bir video açıksa 860'lara kadar çıkıyor fakat 1GB görmedim ben. Edge deneyebilirsiniz ben çok memnunum. Tek sıkıntı profil eşitleme ayarının bazen yaptığım gibi kalmayıp tüm seçenekleri açması.

Brave'yi kullanmak istiyorum ama o Chrome'dan daha fazla RAM yiyor diyorlar. Firefox hem daha hantal hem daha çok RAM yiyor, Opera ile Chrome arasında kaldım.

Geri
Yukarı