Google Chrome yüksek güç tüketiyor

eskiman

Kilopat
Görselde gördüğünüz gibi Chrome'da oyunlarda güç kullanımı çok yüksek. Böyle olduğu zaman bilgisayar ısınıyor ve kasadan çok ses çıkıyor. Daha yeni aynı sorun için servise götürdüm macun ve PSU yenilendi fakat hala aynı. BIOS Ayarları Rehberi ve Tek Tuşla Overclock Rehberi videosundaki her şeyi yaptım fakat değişen hiçbir şey olmadı, bilen varsa lütfen yardımcı olsun.

Bilgisayar Özellikleri:
  • APU AMD A8 6600K
  • 8 GB RAM
Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Açtığınız sekme sayısına, açtığınız sekmenin türüne (video, metin vs.) göre sürekli değişiklik gösteriyor bu değer. Hatta birkaç sekme açın, sekmeler açılırken güç tüketimi çok yüksek oluyor, sekmeler açıldıktan sonra değişebiliyor. Anlık işlemci, ağ, disk, bellek kullanımı fazla olduğunda bu güç tüketimi de artıyor. Yani tamamen o an yaptığınız işle alakalı.

chromegüçtüketimi.jpg

chromegüçtüketimi2.jpg

Bu olay sadece Chrome tarayıcısına özel değil. Yüksek güç tüketen bir siteyi diğer tarayıcılar ile açarsanız, aynı değerleri görürsünüz. Tarayıcıyı geçtim, herhangi bir oyunda daha fazla güç tüketecektir. Sorunu donanımsal olarak çözmeniz gerekiyor.

PSU marka ve modeliniz nedir?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı