Google Chrome fazla RAM ve CPU kullanıyor

Virüsle alakalı bir sorun olabilir diyeceğim ama her yerde belli eder. Ben bu durumlarda en kötü birkaç ay arayla format atıyordum eski sistemime.
windows 10 kuralı 2 gün oldu

Başka tarayıcı geçebilirsiniz. Geçmek istersenizse Brave öneririm. Ha illa Chrome derseniz ayarlarla uğraşmanız gerekebilir.
tüm verilerim chrome ayarlar varsa söylermisin

Windows 10 kuralı 2 gün oldu.

Tüm verilerim Chrome ayarlar varsa söyler misin?

Verilerinizi Brave'ye aktarabilirsiniz.

Windows 10 kuralı 2 gün oldu.

Tüm verilerim Chrome ayarlar varsa söyler misin?

Ayarlarıysa söylemeye gerek yok hocam ayarlara girin kullanmadığnız özellikleri falan kapatın. Size kalmış ayarlar kısmı. Google'in kendi ayarlarında kendinize göre hızınızı arttırabileceğini düşündüğünüz ayarları kapatabilirsiniz.

Başka tarayıcı geçebilirsiniz. Geçmek istersenizse Brave öneririm. Ha illa Chrome derseniz ayarlarla uğraşmanız gerekebilir.

Verilerinizi Brave'ye aktarabilirsiniz.

Ayarlarıysa söylemeye gerek yok hocam ayarlara girin kullanmadığnız özellikleri falan kapatın. Size kalmış ayarlar kısmı. Google'in kendi ayarlarında kendinize göre hızınızı arttırabileceğini düşündüğünüz ayarları kapatabilirsiniz.

Durum yine aynı ama olsun bu arada 1 sekme açıkken neden 16 gösteriyor?

Dosya Ekleri

• 1673533201728.png
    1673533201728.png
    6,5 KB · Görüntüleme: 33
Durum yine aynı ama olsun bu arada 1 sekme açıkken neden 16 gösteriyor?

O sayı sekme sayısını göstermiyor. Chrome'un işlemlerini gösteriyor 16 yazan toplam işlem sayısı Chrome'un. Bu sayıya eklentiler falan etki edebilir.

O sayı sekme sayısını göstermiyor. Chrome'un işlemlerini gösteriyor 16 yazan toplam işlem sayısı Chrome'un. Bu sayıya eklentiler falan etki edebilir.
anladım sağolun

Brave daha çok kaynak tüketiyor. Chrome'u açın ve yüksek kaynak tüketimi yaşadığınız şekilde sekmeleri ayarlayın. SHIFT+ESC ile tarayıcı görev yöneticisini açın ve tamamı gözükecek şekilde ekran görüntüsü paylaşın. Tarayıcının çalıştırdığı işlemleri ve hangisinin CPU, bellek tükettiğini göreceksiniz. Bazen iyi optimize edilmemiş siteler de sıkıntı çıkarıyor. Bu tarz siteleri kullanmamanızı öneririm.

2023-01-12_19-28.png

Ayrıca önerdiğim ayarlar ile kullanın. Reklam engelleyici, h264ify gibi uzantıların kaynak tüketiminde azalmaya etkisi var.

Yeni konular

Geri
Yukarı