Google Chrome Gereksiz RAM Kullanımı

witicieen

Kilopat
Makaleler
3
Resimde görüldüğü üzere Sadece Google Chrome'da toplamda 2 sekme açık ancak 1 GB boyutuna RAM harcadığını gösteriyor görev yöneticisi, bu şekil olması normal mı acaba? Toplam 11 adet sekme açık olarak gözüküyor.
Nedeni nedir acaba?

373838

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Chrome'un çok fazla RAM kullanmasının en önemli sebebi birçok eski sayfayı bellekte tutması. Özellikle çok sık ziyaret ettiğin, sık sık açıp kapattığın siteleri hızlıca karşına getirmek için bunu yapıyor.
Opera deneyebilirsiniz.

373841

5 sekmede 600MB kullanıyor bende.

Chrome ne yazık ki diğer tarayıcılara kıyasla fazla Ram harcıyor. Uzun zamandır bu böyle ve çözülemedi. Arada bir Chrome'un Software Reporter Tool adlı uygulaması da devreye girip hem Ram hem işlemciye ciddi yük bindiriyor, fanları max'e getiriyor. Ben Opera kullanıyorum uzun zamandır hem bilgisayar hem Android için. İsterseniz bir deneyin.

Benim sorduğum soru şuydu arkadaşlar, toplamda 2 adet sekme açık iken neden 11 tane sekme açıkmış gibi gözüküyor diye sordum. Bir kaç görev yönetcisini paylaşan arkadaşları gördüm onlarda böyle bir sorun göremedim. Arka planda Chrome ekstra bir şey mi çalıştırıyor ya da?

Son düzenleme:
Bir yerde yazıyordu bu kadar fazla olmasının nedeni arka plandaki eklentilerde bu işin içine giriyor diye söyleniyordu ne kadar çok eklenti yüklü ise onlarda çalışıyor diye ekleniyor diyorlardı tam olarak doğru mu tabi bilemem.

Bir yerde yazıyordu bu kadar fazla olmasının nedeni arka plandaki eklentilerde bu işin içine giriyor diye söyleniyordu ne kadar çok eklenti yüklü ise onlarda çalışıyor diye ekleniyor diyorlardı tam olarak doğru mu tabi bilemem.

Sadece 2 tane eklenti yüklü vidIQ programı ve İnternet Dowloand Manager Programı başka hiç bir şey yüklü değil.

Chrome'un çok fazla RAM kullanmasının en önemli sebebi birçok eski sayfayı bellekte tutması. Özellikle çok sık ziyaret ettiğin, sık sık açıp kapattığın siteleri hızlıca karşına getirmek için bunu yapıyor.

Çözüm
Benim sorduğum soru şuydu arkadaşlar, toplamda 2 adet sekme açık iken neden 11 tane sekme açıkmış gibi gözüküyor diye sordum. Bir kaç görev yönetcisini paylaşan arkadaşları gördüm onlarda böyle bir sorun göremedim. Arka planda Chrome ekstra bir şey mi çalıştırıyor ya da?
Evet arka planda chrome servisleri çalişiyor. Farkındaysanız chrome daha seri tepki veriyor buda ram'e yüklüyor. Firefox tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı