Çözüldü Google Chrome Aşırı RAM Tüketiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

owlz

Centipat
Merhaba.

Sorun Google Chrome, birdenbire aşırı RAM sorunu başlaması:

Aşağıdaki görsel gibi RAM harcamaya başladı.

-Güvenlik kontrolü.
Sonuç zararlı uzantı ve Chrome temiz deniyor.
-Chrome Günceldir.
-Malwarebytes ile sistem taraması yapıldı.
-Windows 7 kullanıyorum hafif ve ideal RAM dostu olduğu için, Windows 10 kıyasla daha fazla RAM tüketmekte.
-Windows Register Repair programları kullandıktan sonra bu sorun başladı diye düşünüyorum.
-İki gün önce de Chrome böyle davranmaya başlamıştı. Akabinde Chrome binlerce kişinin kullandığı uzantılarda virüs var uyarısı verdi, aynı anda 3 farklı eklenti olarak lanse etti, kaldırdım ve sorun düzeldi. 2 gün sonra yine aynı RAM sorunu yaşıyorum yani bugün de dahil. Eklentiler temiz. Gerekse Chrome eklentisiz başlatıyorum lakin yine RAM sorunu var? Chrome sıfırdan kurdum, yine sorun devam ediyor.

Uzman arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

Chrome.jpg

Çözüm
50 MB bir olay döngüsü alaycı olmuş, W7 kullanırken 1 GB ortalama RAM harcaması yapıyordu sistem eklentiler ve yerimleri dahilinde. W7 RAM ayarları bozulmuş optimasyon sonucu? Chrome 2 / 2.5 GB RAM harcamaya başladı kaç kez yazman gerekecek? Zaten Windows 10 geçtim sorun morun kalmadı?
Microsoft edge chrome en yakın tasarıma sahip hızıda iyi chrome daki eklentiler çalışıyor.
Sağolasın dostum, opera verim alamazsam edge dönüş yaparım...
Opera GT 2 GB yakan ram sömürüsü yaptı baya da yordu beni sonuç alamadım sildim
Bugün chrome 1 gb ram sömürüsü yaptı ideal mod çalıstı beni şaşırtı, bilgisayara reset attım az önce yine bu deger 2gb 2.5gb civarına çıktı
Spybot % ccelaner pro olarak sistem tarattım tertemiz çıktı... Chrome yıllardır 1 GB modund kullanıyorum neden böyle ram sömürüsü yapmaya başlamış olarak düşünüyorum acaba son güncellemeyle affallama yapmış olabilir mi? ikinci seçenek olarak windows registry repair sistemi bozmuş olabilir mi? diye soruyorum kendime şuan? gerçi dual bot yapmıştım daha önce WİNDOWS 10 pro chrome aynı ram sömürüsü yaptığını gözlemledim... asıl soru şu neden 1 gün CHROME 1 yıldır kullandığım mod olarak 1 GB harcarken neden son 1 2 3 gündür 2 / 2.5 GB ram harçar hiç sekme açmaksızın hiç eklenti olmadığı halde?

Son düzenleme:
W7 ve Chrome güncellemesi yapıldı en son ayarlar sıfırlama vb, W7 ram ayarlarının bozulması gibi duruyor.. Optimasyon yapmıştım sonra böyle sapıttı.. zorunlu olarak W10 PRO geçtim bugün ondan kb geç cevapladım. W10 / W7 kıyasla daha fazla ram olayı var lakin şuan için daha hızlı teşekkürler.
W7 diğer tarayıcılar da sapıtma olduğunu gözlemledim bütün soru işaretleri W7 registry repair optimasyonu ile doğrudan orantılı, sistem geri yükleme de sizlere ömürdü o yüzden W10 PRO geçtim

Opera GX, Firefox öneririm. Sistemim düşük, örnek veriyorum League Of Legends clienti açık arkada, Opera GX ile video izlemek isterken YouTube'de bazen video kasıyordu, tam ekrana alırken donmalar falan üç saniyede tam ekrana alıyordu. Şimdi arkada bir sürü uygulama açıyorum ve Firefox ile 1080P, 720P video izlerken bile kasmıyor, tam ekrana da kısa sürede geçebiliyorum. Sıralama yapacak olursam;
1)Firefox
2)Opera GX, olur.

Opera GX / kullandım aynı sapıtma değerleri vermişti şuan W10 / Chrome kullanıyorum, neden chrome çünkü eklentileri beni cezbediyor ram daha fazla yiyor W7 / W10 kıyasla lakin eski kafa olduğumdan sanırım... verimsizlik yaşarsam >Firefox dönmeyi düşünüyorum. Yorumun için teşekkürler :cool:

Hocam siz ne bekliyorsunuz anlamış değilim. Gayet normal değerler. 50 MB falan mı kullanmasını bekliyorsunuz. Öyle bir tarayıcı olabilir mi Allah aşkına.
Opera GX önermişler bir de şaka gibi. Daha fazla RAM kullanıyor Opera GX. Mozilla Firefox'ta en son Chrome'dan daha fazla RAM kullanıyordu şu an bilemem.
Chromium tabanlı Microsoft Edge az bellek tüketiyor diye biliyorum.

Son düzenleme:
Artı -2 Eksi
50 MB bir olay döngüsü alaycı olmuş, W7 kullanırken 1 GB ortalama RAM harcaması yapıyordu sistem eklentiler ve yerimleri dahilinde. W7 RAM ayarları bozulmuş optimasyon sonucu? Chrome 2 / 2.5 GB RAM harcamaya başladı kaç kez yazman gerekecek? Zaten Windows 10 geçtim sorun morun kalmadı?

Çözüm

Geri
Yukarı