Google Chrome "güvenli değil" ve "bağlantınız gizli değil" hatası

eL orfaNato

Hectopat
Bilgisayarıma format atalı 3-4 gün oldu ve birkaç site de bu hatanın (NET::ERR_CERT_AUTHORITY_INVALID) çıktığını fark ettim.
Bunun Chrome sürümüyle ya da yıl sonu geldiği için sitelerin sertifikalarıyla alakalı olabileceğini düşünüyorum. Ama format atmadan önce yoktu, sonrasında karşılaştığım için bir şeyler mi yanlış acaba diye düşündüm. Aşağıdaki çözüm yollarını denedim fakat çözemedim, sorun hala devam ediyor. Win7 kullanıyorum.

• Dns değiştirdim
  • Güvenli duvarı açtım kapattım, virüs programı zaten yok kurmadım.
  • Gizli sekmeden açmayı denedim.
  • İnternet ayarlarımda oturum açtım, göz attım bir şey gözüme çarpmadı.
  • Yerel ağ bağdaştırıcısı ayarlarında "güvenlik" bölümünde sertifikayla ilgili bir tik kaldırıp denedim.
  • Chrome komple silip kurdum, sıfırladım, zaten yeni formatlı ama yine de denedim.
  • Tarih ve saatim güncel, UTC+3 Bağdat olarak ayarladım.
  • İnternet Explorer'de aynı sorun var ama Mozilla indirdim, onda siteleri açıyor.
Bu hatayı gördüğümde, alt seçeneklerden "gelişmiş" e tıklayıp, sonrasında "e-devlet sitesine ilerle" (güvenli değil) ' e tıklayarak devam ettiğimde de sitenin görünümünü bozuyor, giriş vs yapılamıyor kullanılamıyor yani. Bu durumun açıklaması nedir? Bunu çözmem gerekecekse nasıl çözebilirim?

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    14,1 KB · Görüntüleme: 755
  • 2.png
    2.png
    28,1 KB · Görüntüleme: 186
Son düzenleme:
Bilgisayarıma format atalı 3-4 gün oldu ve birkaç site de bu hatanın (net: ERR_CERT_AUTHORITY_INVALID) çıktığını fark ettim.
Bunun Chrome sürümüyle ya da yıl sonu geldiği için sitelerin sertifikalarıyla alakalı olabileceğini düşünüyorum. Ama format atmadan önce yoktu, sonrasında karşılaştığım için bir şeyler mi yanlış acaba diye düşündüm. Aşağıdaki çözüm yollarını denedim fakat çözemedim, sorun hala devam ediyor. Windows 7 kullanıyorum.

• DNS değiştirdim.
  • Internet ayarlarımda oturum açtım, göz attım bir şey gözüme çarpmadı.
  • Yerel ağ bağdaştırıcısı ayarlarında "güvenlik" bölümünde sertifikayla ilgili bir tik kaldırıp denedim.
  • Chrome komple silip kurdum, sıfırladım, zaten yeni formatlı ama yine de denedim.
  • Tarih ve saatim güncel, utc+3 bağdat olarak ayarladım.
  • Internet Explorer'de aynı sorun var ama Mozilla indirdim, onda siteleri açıyor.
Bu hatayı gördüğümde, alt seçeneklerden "gelişmiş" e tıklayıp, sonrasında "e-Devlet sitesine ilerle" (güvenli değil)'e tıklayarak devam ettiğimde de sitenin görünümünü bozuyor, giriş vs yapılamıyor kullanılamıyor yani. Bu durumun açıklaması nedir? Bunu çözmem gerekecekse nasıl çözebilirim?

Dostum aynı saatte bende de aynı hatayı vermişti bilgisayarı yeniden başlatınca düzeldi.

Bilgisayarıma format atalı 3-4 gün oldu ve birkaç site de bu hatanın (NET::ERR_CERT_AUTHORITY_INVALID) çıktığını fark ettim.
Bunun Chrome sürümüyle ya da yıl sonu geldiği için sitelerin sertifikalarıyla alakalı olabileceğini düşünüyorum. Ama format atmadan önce yoktu, sonrasında karşılaştığım için bir şeyler mi yanlış acaba diye düşündüm. Aşağıdaki çözüm yollarını denedim fakat çözemedim, sorun hala devam ediyor. Win7 kullanıyorum.

• Dns değiştirdim
  • İnternet ayarlarımda oturum açtım, göz attım bir şey gözüme çarpmadı.
  • Tarih ve saatim güncel, UTC+3 Bağdat olarak ayarladım.
  • İnternet Explorer'de aynı sorun var ama Mozilla indirdim, onda siteleri açıyor.
Bu hatayı gördüğümde, alt seçeneklerden "gelişmiş" e tıklayıp, sonrasında "e-devlet sitesine ilerle" (güvenli değil) ' e tıklayarak devam ettiğimde de sitenin görünümünü bozuyor, giriş vs yapılamıyor kullanılamıyor yani. Bu durumun açıklaması nedir? Bunu çözmem gerekecekse nasıl çözebilirim?
Bu bir hata değil bu bilgisayarınızı korumak için bir uyarı Google asla devletin sitesine güvenli değil yazısı vermez resmî sitesine girdiğinize emin misiniz?
Edit: Doğru siteye giriyorsunuz anlamadım neden böyle dediğini.
Telefonunuzda da dener misiniz?

O sorunu ben de çok aradım ancak bulamadım. Sana tavsiyem "Mozilla Firefox" kullan sorun yaşamazsın. Çözüme ulaştığın zaman tekrar "Chrome"ye dönersin. Biraz daha araştırma yapacağım bir bilgi bulursam yazarım.

Bu herhangi bir siteye girince mi oluyor yoksa bir şey arayınca mı?
Şuanlık tespit ettiğim siteler, eksisözlük, nesine, edevlet, mhrsportal, ösym..

Ya da senin girdiğin site sahte olabilir MHRS Portal | Anasayfa buradan girmeyi dener misin?
Asla sahte değil, şuanlık tespit ettiğim siteler, eksisözlük, nesine, edevlet, mhrsportal, ösym. Eminim daha fazla da vardır, sinir bozucu bir durum. Bu arada verdiğiniz linkten de girmedi.

Dostum aynı saatte bende de aynı hatayı vermişti bilgisayarı yeniden başlatınca düzeldi.
Birçok kez kapatıp açtım, hala da devam ediyor.
Bu bir hata değil bu bilgisayarınızı korumak için bir uyarı Google asla devletin sitesine güvenli değil yazısı vermez resmî sitesine girdiğinize emin misiniz?
Edit: Doğru siteye giriyorsunuz anlamadım neden böyle dediğini.
Telefonunuzda da dener misiniz?
Wifi şifresini sıfırladım, modem komple resetledim. Şimdi telefondan bağlanıp denedim, telefondan modeme bağlıyken e-devlet e bağlanıyor.

O sorunu ben de çok aradım ancak bulamadım. Sana tavsiyem "Mozilla Firefox" kullan sorun yaşamazsın. Çözüme ulaştığın zaman tekrar "Chrome"ye dönersin. Biraz daha araştırma yapacağım bir bilgi bulursam yazarım.
Şuanlık durum öyle gözüküyor :/ Format-windows-update üçlüsünde bir problem varsa çok geç olmadan tekrar format mı atsam diye bile düşünüyorum. Çok teşekkür ederim bu arada bir bilgiye ulaşırsanız mutlaka yazmanızı bekliyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı