Google Chrome - Sekme - Kasma

Sekoloji

Kilopat
Yer
Istanbul
Merhaba arkadaşlar,

Google Chrome'da sekme açarken ve bazı Web siteleri yüklenirken işlemci kullanımı %100 oluyor, müzik dinlerken (youtube) kesintilere sebebiyet veriyor. Chrome'de eklentiler (chrome://plugins/) bölümünde 2 tane flash aktifti. Birisi gömülü olan, diğeri Windows'ta (w7) kurulu olan. İkisini de ayrı ayrı aktif/pasif şeklinde denedim değişen bir şey olmadı. Temiz bir windows kurulumdan sonra denedim bu dediklerimi ama nafile.

Bilgisayarın özellikleri;

• İşlemci: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E6750 @ 2.66GHz
  • Bellek: (RAM) 3,00 GB
  • Grafikler: NVIDIA GeForce 8500 GT
  • Harddisk: 160 GB Segate HDD.

Bilgisayarın özellikleri rahatlıkla karşılayacak şekilde?

Chrome tabanlı Dragon Internet Browser – Comodo Dragon Web Browser CD 'i kullanıp aynı sorunu yaşayıp yaşamadığınızı belirtin.
Öncelikle ilgin için teşekkür ederim. Dragon ile biraz daha iyi ama sıkıntı devam ediyor.

cj7j.png

CPU kullanımı Chrome'da sekmelere ve sekmelerdeki internet sayfasına göre değişmektedir. Buna aldanmayın. Örneğin 4 sekme açık olup 4'ünde de google.com açık olsa pek sıkıntı olmaz ama 4'ünde de youtube.com'da bir video açık olursa CPU kullanımı makinanızda sınırları zorlayabilir.

Eğer virüs kaynaklı değilse merak ediyorum, Opera 17 kurup dener misin? Dragon ile biraz daha iyi durumda olduğuna göre Opera'da Chromium'a geçtiği için bir nebze ferahlatabilir arada.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı