Google Chrome sürekli sayfayı yeniliyor

Rovildi

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, tarayıcı son bir güncelleme aldıktan sonra her bir sayfa ortalama 30 sn de bir kendi kendine sayfayı yeniliyor film falan izlerken zehir etmeye başladı.

Yok mudur bir çözümü bunun? Neyin peşinde bu Google anlamadım.

Önce çerezleri sildim en baştan, sonra uygulamadan kaldırıp tekrar yükledim değişmedi.
Şimdi de 15 küsur sayfa açıp işlemciyi kastırmaya başladı ne güzel.

Eki Görüntüle 1111573

Dostum bu siteden indir eski kalıntıları temizleyip yeni bir kurulum yapıyor muhtemelen sorununu çözecektir.

Kullandığın yani açık olan sekme dahil yenileniyorsa, uzantılarını kontrol etmeni öneririm. Ayrıca, bilinmeyen bir uzantı bulursan oturum açma. Eşitleme yapılırsa her oturum açmanda bilinmeyen uzantı da geri yüklenir.
Oturum açmadığı varsayarak, uzantıyı sil ve AdwCleaner ile bilgisayarını tarat.

Ama Chrome Sekme Silmei özelliğide bahsediyorsan şunları deneyerek bu özelliği kullanmamayı seçebilirsin.

chrome://flags/ yaz ve Enter tuşuna bas. automatic-tab-discarding bul ve Devre dışı (Disabled) olarak değiştir ve Chrome kapatıp aç. Sorun devam ederse diğer seçenekleri seçip dene.

chrome://flags/ ayarlar ekranındaki automatic-tab-discarding ayarı kaldırıldığından uzantı ile bunu aşabiliriz. Uzantının adı Disable automatic tab discarding, uzantıyı kurduğunuz anda Sekme Silmeyi Kapatır, adres çubuğuna chrome://discards yazarakta kontrol edebilirsiniz.
Auto Discardable altında X (Çarpı) işareti olduğunu göreceksiniz.

Örnek Resim (Brave tarayıcısını kullanıyorum)

Discard.Kontrol.png

Yeni konular

Geri
Yukarı