Rehber Google Chrome - Yeni Sekme Sayfasını Özelleştirme

Chrome en güncel sürümünde harici uzantı ve temaya gerek duymadan, yeni sekme sayfasını arayüz olarak değiştirebileceksiniz. Şimdilik şu özellikleri sunuyor.
  • Chrome seçtiği ya da sizin yüklediğiniz duvar kağıtları
  • En çok ziyaret edilen ya da sizin seçtiğiniz site kısayolları
  • Chrome sunduğu renk şemaları ya da kendi seçtiğiniz renge özel temalar
Özelleştir üzerinden seçtiğiniz temalar yeni sekme ve sekme çubuğunu etkiliyor. Ayarlar gibi menülerdeki koyu tema Windows 10 temanıza bağlı değişiyor. Belki Brave, Opera, Chromium edge gibi ileride tüm işletim sistemleri için ayar getirirler.

Eki Görüntüle 1482732

Eki Görüntüle 1482730

Eki Görüntüle 1482729

Eki Görüntüle 1482728

Chromium tabanlı bazı tarayıcılar da bu özelleştirme seçeneklerini sunmaya başladılar.
Aşağıda kendi özelleştirdiğim yeni sekme sayfası, istediğiniz şekilde yapabilirsiniz. Özellikle Chrome temalar sayfası, güncelleme almayan ve düşük çözünürlüklü ekran görüntüsü olan temalarla dolu.

Eki Görüntüle 1482757

Son düzenleme:
Chrome en güncel sürümünde harici uzantı ve temaya gerek duymadan, yeni sekme sayfasını arayüz olarak değiştirebileceksiniz. Şimdilik şu özellikleri sunuyor.
  • Chrome seçtiği ya da sizin yüklediğiniz duvar kağıtları
  • En çok ziyaret edilen ya da sizin seçtiğiniz site kısayolları
  • Chrome sunduğu renk şemaları ya da kendi seçtiğiniz renge özel temalar
Özelleştir üzerinden seçtiğiniz temalar yeni sekme ve sekme çubuğunu etkiliyor. Ayarlar gibi menülerdeki koyu tema Windows 10 temanıza bağlı değişiyor. Belki Brave, Opera, Chromium edge gibi ileride tüm işletim sistemleri için ayar getirirler.

Eki Görüntüle 459227

Eki Görüntüle 459226

Eki Görüntüle 459224

Eki Görüntüle 459225

Chromium tabanlı bazı tarayıcılar da bu özelleştirme seçeneklerini sunmaya başladılar.
Mesela Opera mobil tarayıcısında bu renk sistemini kullanıyor.
Şahane oldu, emeğiniz için ve dikkate aldığınız için çok teşekkür ediyorum tekrardan.

Hocam rica etsem son fotoğraftaki arkaplanı atar mısınız? Ben de aynı arka planı koymak istiyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı