Google Chrome "Yeterli bellek alanı yok" Hatası

Merhabalar, şu son haftalarda Google Chrome'um baya bir yavaşlamıştı. Youtube'da bir video izlerken başka bir sekme açıksa video donarak devam ediyordu ve diğer sekme de çok yavaştı. Sebebini bir şekilde anlayamadım, geçenlerde de çok seçmeli çalıştığımda bir sekmede "Yeterli bellek alanı yok" yazısı çıktı ve bilgisayar dondu ve kapandı. Sanırım belleklerde bir sıkıntı var ama çözemedim. Görev yöneticisinden "GoogleCrashHandler.exe" ve "GoogleCrashHandler64.exe" dosyalarının öncelik ayarlarının "düşükte" olduğunu gördüm ve "normal" yapınca her şey düzeldi. Sorun şu ki her bilgisayarı yeni başlattığımda öncelik ayarının otomatikmen düşük moduna geçiyor ve benim elle onu normal moda almam gerekiyor. Bunu kalıcı olarak normal moda alamaz mıyız? Lütfen yardım edin.
1.jpg

2.jpg

Hocam öncelik başa bela bir şey. Chrome'dan Opera'ya geçtim, hala uğraşıyorum. Bunun için konu açtım ama sonuca ulaşamadım.

Chrome'u kaldırıp yeniden kurmayı deneyebilirsin. Bilgisayarından biraz da çerezleri ve çöp dosyaları temizle.
Tamam, bu silme olayını pek istemesemde yapacağım. Teşekkürler.
Hocam öncelik başa bela bir şey. Chrome'dan Opera'ya geçtim, hala uğraşıyorum. Bunun için konu açtım ama sonuca ulaşamadım.
Opera bende de var fakat uzantı bakımından zayıf. Chrome'da 7'ye yakın uzantı kullanıyorum sadece bir tanesi Opera'da var. Eğer Opera'ya kullandığım uzantılar gelirse onu da kullanırım sıkıntı olmaz. Ama şu an için sadece Chrome kullanmak durumundayım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı