Google Chrome'da FPS ölçülür mü?

ECM

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar kusura bakmayın sizlere 4 sorum var dördünün de cevabını verirseniz çok sevinirim.

Arkadaşlar Google Chrome'da FPS ölçülür mü?
Eğer ölçülüyorsa kaç FPS normaldir.
Chrome için 2020 yılında en az kaç GB RAM lazım.
Chrome'da bazı sayfalar kasıyor bunun için tavsiyeniz nedir acaba?

4 GB RAM var bilgisayarda.

Not: Kusura bakmayın arkadaşlar hepsi için teker teker konu açmak istemedim eğer yanlış bir şey yaptıysam ne olur affedin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar kusura bakmayın sizlere 4 sorum var dördünün de cevabını verirseniz çok sevinirim.

Arkadaşlar Google Chrome'da FPS ölçülür mü?
Eğer ölçülüyorsa kaç FPS normaldir.
Chrome için 2020 yılında en az kaç GB RAM lazım.
Chrome'da bazı sayfalar kasıyor bunun için tavsiyeniz nedir acaba?

4 GB RAM var bilgisayarda.

Not: Kusura bakmayın arkadaşlar hepsi için teker teker konu açmak istemedim eğer yanlış bir şey yaptıysam ne olur affedin.

Google Chrome'da FPS ölçülemiyor diye biliyorum.
Google Chrome'da 20-30 civarı FPS yeterlidir bence
1-2 olması yeterlidir
Kasmanın birkaç nedeni olabilir;
1- İnternet'in yavaş olması
2- PC'de fazla dosya olması
3- Sitede sorun olabilir
Çözümler;
1- İnternet hızını test edebilirsiniz
2- Başlata disk temizleme yazıp disk temizlemeye girip gereksiz şeyleri silebilirsin(sen seçersin eğer önemli dosyalar varsa oradakilerin içinde başka yere al ve işin bittikten sonra tekrar açıp sistem dosyaları temizleme var sol altta oradanda eski kullanılmayan dosyaları silebilirsiniz)
3- Biraz bekleyip(yarım saat 1 saat kadar)
Hem bunları yaparak FPS'de arttırabilirsiniz
Bir de YouTube'da Unlostun kanalında PC hızlandırma var oradan dün bende PC'mi hızlandırdım deneyebilirsiniz.
Ne kusuru Estağfurullah
İyi Günler umarım işinize yarar.

4 GB RAM Chrome'da her iş için yeterli 40 FPS akıcılığı sağlıyor üstündeyse mükemmeldir.
O 40 fps oyunlar içindir chrome ile alakası yok.

1. Ekranınızın yenilemesi neyse o fps yi alırsınız, Blur Busters TestUFO Motion Tests. Benchmark for monitors & displays.
2. Oyuncu monitörü değilse 60fps idealdir
3. Oyun için 16, internette gezinme için 4gb yeterlidir.
4. Chrome yerine başka tarayıcılar deneyin. (Vivaldi, Edge, vs)

Chrome eskiden bellek tüketimi konusunda sorunları vardı. Şu anda Chromium tarayıcılar arasında en az kaynak tüketen tarayıcıdır. Uzantı seçimini doğru yaparsan, 4 GB bellekli bir sistemde sorun çıkarmaz. Onun dışında işlemcinden kaynaklı sayfalar kasıyor olabilir.
Screenshot_4.png

Screenshot_3.png

Screenshot_5.png

Screenshot_6.png

Screenshot_7.png

Screenshot_8.png

Screenshot_9.png
Youtube videoların daha az CPU tüketmesi için, bağlantıdaki uzantıyı öneririm.
Tarayıcı için FPS ölçmek için bir araç bilmiyorum. Ama Nvidia ya da AMD video alma yazılımlarını deneyebilirsin. Büyük ihtimalle Hertz değerine sınırlıdır. Eğer tarayıcıdan oyun oynayacaksan Flash player oyunları 24 FPS sınırı vardır. Diğer HTML, Unity oyunları ise 60 FPS sınırı koyuyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı