Çözüldü Google Chrome'da YouTube arka planda video açıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

CyberWitcher

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu problem dün başladı. Chrome tarayıcısı üzerinden YouTube'da video izlerken arka planda videoya ait olmayan sesler duymaya başladım. Videoyu kapattım sesler bir süre daha devam etti. Bu sesler bazen geçmişte izlemiş olduğum videolara ait oluyor. Bazen de alakasız ne olduğunu bilmediğim sesler. Bugün YouTube'da video izlerken arkada Pitbull'a ait bir şarkı sesi duydum ne alaka dedim ve YouTube izleme geçmişime baktım. Bir sürü benim izlemediğim, benimle alakası olmayan video var izleme geçmişimde. Ama hepsi dün ve bugüne ait. Ne yapmamı önerirsiniz? İlk defa başıma geliyor.

Edit : Bu konuyu açtıktan sonra şifremi değiştirdim ama başka bir video izlerken arkada yine farklı bir videonun sesi geldi ve izleme geçmişime baktığımda da izlemediğim yeni bir video daha var .

Son düzenleme:
Aynısını ben de yaşamaya başladım. Opera GX kullanıyorum herhangi bir sitede Twitter Instagram fark etmez gezerken bir anda o sekme içerisinde arkadan YouTube videolarının sesi geliyor. Bazen önerilerilen videoları bazen ise tam reklamlık hint, Çin ve Arap videoları açılıyor. Sebebini bir türlü bulamadım. Eklentilerimi kaldırdım ama ne yapabilirim bilmiyorum. Yeni macOS kullandığımdan virüsü vs nasıl tarayacağımı bile bilmiyorum. Feci derecede sinir bozucu.

Aynen kanka. Sende de oluyorsa virüsle ilgisi yoktur. Kardeşim bot olmuşsunuz sorun yok diyorsunuz.

Bütün eklentileri kapat. Sonra adım adım açıp hangisi bunu yapıyor tespit et.

Siz eklentiyi bulun söz ben video yapacağım.

Abi eklentiyle alakası yok gibi görünüyor. Yukarıdaki arkadaş haklı olabilir de olmayabilir de, garip bir durum.

1- Bütün eklentilerimi (ki son eklentimi bile 3 ay önce kurmuştum çıkarsa sorun o zaman çıkarırdı) kaldırdım ama sorun devam etti.

2- Eklentiyle alakası yok gibi de görünüyor var gibi de görünüyor. Hem kendi anasayfamda olan ESG, Flu TV, evrim ağacı gibi kanalların videosunu da açıyor hem de hayatta tıklamayacağım önüm bile çıkmayacak film sayfalarında reklam olarak 5 snliğine izlenen videoları açıyor.

Tahminimce virüsü oluşturan adam, virüsten değil de başka bir hatadan kaynaklandığını düşünmemiz için böyle yapmıştır diye düşünüyorum. Ama o tarzda videoların açıldığını görmek bile virüs olduğunu doğruluyor aslında. Çıldırmak üzereyim artık bir türlü geçmiyor. Opera'da verilerim olduğundan silmek de istemiyorum ne yapacağım bilmiyorum.

Aynısını ben de yaşamaya başladım. Opera GX kullanıyorum herhangi bir sitede Twitter Instagram fark etmez gezerken bir anda o sekme içerisinde arkadan YouTube videolarının sesi geliyor. Bazen önerilerilen videoları bazen ise tam reklamlık hint, Çin ve Arap videoları açılıyor. Sebebini bir türlü bulamadım. Eklentilerimi kaldırdım ama ne yapabilirim bilmiyorum. Yeni macOS kullandığımdan virüsü vs nasıl tarayacağımı bile bilmiyorum. Feci derecede sinir bozucu.

Abi eklentiyle alakası yok gibi görünüyor. Yukarıdaki arkadaş haklı olabilir de olmayabilir de, garip bir durum.

1- Bütün eklentilerimi (ki son eklentimi bile 3 ay önce kurmuştum çıkarsa sorun o zaman çıkarırdı) kaldırdım ama sorun devam etti.

2- Eklentiyle alakası yok gibi de görünüyor var gibi de görünüyor. Hem kendi anasayfamda olan ESG, Flu TV, evrim ağacı gibi kanalların videosunu da açıyor hem de hayatta tıklamayacağım önüm bile çıkmayacak film sayfalarında reklam olarak 5 snliğine izlenen videoları açıyor.

Tahminimce virüsü oluşturan adam, virüsten değil de başka bir hatadan kaynaklandığını düşünmemiz için böyle yapmıştır diye düşünüyorum. Ama o tarzda videoların açıldığını görmek bile virüs olduğunu doğruluyor aslında. Çıldırmak üzereyim artık bir türlü geçmiyor. Opera'da verilerim olduğundan silmek de istemiyorum ne yapacağım bilmiyorum.

Olayı çözdüm gibi:

Virüs çalıştığında tıklanma kazmak için ilk sadece 1 saniyeliğine de olsa tıklanacak videoyu açıyor (DJ diddy videosu). Daha sonra videoyu açar açmaz sona sarıyor ve daha önce hep izlediğim için video bitiminde YouTube'un bana önerdiği videolardan birini seçiyor ve arka planda onu açıp açık bırakıyor. (Mesela drew Durnil'in videosu, bu kanalı sık sık izlerim). Dolayısıyla asıl tıklanmayı gizleyerek virüs değil de sistem hatasıymış gibi göstermeye çalışıyorlar. Alta koyduğum görselde de ilk açılan video reklam videosu yani.

Çok akıllıca gerçekten taktir ettim adamları.

Dosya Ekleri

• Ekran Resmi 2022-09-20 15.52.07.png
    Ekran Resmi 2022-09-20 15.52.07.png
    196 KB · Görüntüleme: 94
Son düzenleyen: Moderatör:
macOS'a da virüs bulaşabilir bu arada ama Safari ile deneyince durum ne?
Safaride de yaşadım diye hatırlıyorum. Emin olmak için safari kullanacağım biraz bir de kaspersky yükledim 3-4 ay önce eski iphone'uma downgrade yapmak için indirdiğim başka bir programda tehdit algıladı şimdi onu da siliyorum ama bu durumun ondan kaynaklandığını zannetmiyorum.

Bu arada ben de eklentiyi tespit eder etmez yazarım demiştim ama hangi eklenti olduğunu tespit edemedim . Her şüpheli eklentiyi 1 gün tek başına kullandım . Problemi yaratan eklentiyi tespit edemeyince tüm eklentileri aktif edip tekrar kullandım ama arkada kendi kendine video açma durumu son yorumumu yaptığım günden beri hiç olmadığı için tespit edemedim . Ben de eklentiden kaynaklanmayabileceği fikrini düşünmeye başladım . Şu an olmuyor ama neden birden kesildi , yeniden başlar mı belli değil . Çünkü soruna neden olan şeyi tespit edebilmiş değilim.

Geri
Yukarı