Çözüldü Google Chrome'da YouTube arka planda video açıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

CyberWitcher

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu problem dün başladı. Chrome tarayıcısı üzerinden YouTube'da video izlerken arka planda videoya ait olmayan sesler duymaya başladım. Videoyu kapattım sesler bir süre daha devam etti. Bu sesler bazen geçmişte izlemiş olduğum videolara ait oluyor. Bazen de alakasız ne olduğunu bilmediğim sesler. Bugün YouTube'da video izlerken arkada Pitbull'a ait bir şarkı sesi duydum ne alaka dedim ve YouTube izleme geçmişime baktım. Bir sürü benim izlemediğim, benimle alakası olmayan video var izleme geçmişimde. Ama hepsi dün ve bugüne ait. Ne yapmamı önerirsiniz? İlk defa başıma geliyor.

Edit : Bu konuyu açtıktan sonra şifremi değiştirdim ama başka bir video izlerken arkada yine farklı bir videonun sesi geldi ve izleme geçmişime baktığımda da izlemediğim yeni bir video daha var .

Son düzenleme:
Can değer en son videosunda anlatmıştı böyle bir şey, belki de sizi bot olarak kullanıyorlardır izlenme vs.

Malwarebytes ile tarama yapar mısınız sistemde? Chrome eklentilerine de mutlaka göz atın.

Recep Bey Malwarebytes tarama sonuçları da temiz çıktı .

Aktif Chrome eklentilerim :

- 'Improve YouTube!'
- AdGuard Tarayıcı Asistanı
- Augmented Steam
- Chrome Remote Desktop
- Google Çeviri
- Enhancer for YouTube™
- EverSync
- included-with-xbox-game-pass
- IDM Integration Module
- iCloud Yer İşaretleri
- Microsoft Outlook
- Pic-in-pic for Chrome browser
- Pop up blocker for Chrome™
- Shazam
- Speed Dial [FVD]
- Speedtest by Ookla

Pasif Chrome eklentilerim :

- Windscribe VPN
- Popup Blocker Pro

Dosya Ekleri

• mw.png
    mw.png
    100,7 KB · Görüntüleme: 76
Son düzenleme:
Arkadaşlar bu problem dün başladı. Chrome tarayıcısı üzerinden YouTube'da video izlerken arka planda videoya ait olmayan sesler duymaya başladım. Videoyu kapattım sesler bir süre daha devam etti. Bu sesler bazen geçmişte izlemiş olduğum videolara ait oluyor. Bazen de alakasız ne olduğunu bilmediğim sesler. Bugün YouTube'da video izlerken arkada Pitbull'a ait bir şarkı sesi duydum ne alaka dedim ve YouTube izleme geçmişime baktım. Bir sürü benim izlemediğim, benimle alakası olmayan video var izleme geçmişimde. Ama hepsi dün ve bugüne ait. Ne yapmamı önerirsiniz? İlk defa başıma geliyor.

Edit : Bu konuyu açtıktan sonra şifremi değiştirdim ama başka bir video izlerken arkada yine farklı bir videonun sesi geldi ve izleme geçmişime baktığımda da izlemediğim yeni bir video daha var .
Dostum virüsle falan alakası yok bu sorun bende de oluyor. Bir video izlerken yön tuşları ile kontrol ederken arka planda farklı bir video açılıyor. Bu videolar ya ana sayfan da olan videolar yada trendlerde olan videolar. Çözümü bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Artı -2 Eksi
Dostum virüsle falan alakası yok bu sorun bende de oluyor. Bir video izlerken yön tuşları ile kontrol ederken arka planda farklı bir video açılıyor. Bu videolar ya ana sayfan da olan videolar ya da trendlerde olan videolar. Çözümü bilmiyorum.

İnternette konuyla ilgili bir sürü şikayet gördüm ama çözümünü bulan yok sanırım. Şifremi değiştirmemin üstünden 10 dk geçmeden tekrar olunca bende ne yapacağımı şaşırdım. 2FA açık, güvenlik sorunu yaratacak bir siteye girmedim, program kurmadım. Gerçekten ilginç.

@Recep Baltaş Sorun devam ediyor ve hala bir çözüm bulamadım. Eklediğim görseldeki iOS 16 yayınlandı başlıklı video hariç hiçbirini ben izlemedim.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-09-15 133248.png
    Ekran görüntüsü 2022-09-15 133248.png
    498,7 KB · Görüntüleme: 77
Dostum virüsle falan alakası yok bu sorun bende de oluyor. Bir video izlerken yön tuşları ile kontrol ederken arka planda farklı bir video açılıyor. Bu videolar ya ana sayfan da olan videolar yada trendlerde olan videolar. Çözümü bilmiyorum.
Aynen kanka. Sende de oluyorsa virüsle ilgisi yoktur. Kardeşim bot olmuşsunuz sorun yok diyorsunuz.

İnternette konuyla ilgili bir sürü şikayet gördüm ama çözümünü bulan yok sanırım. Şifremi değiştirmemin üstünden 10 dk geçmeden tekrar olunca bende ne yapacağımı şaşırdım. 2FA açık, güvenlik sorunu yaratacak bir siteye girmedim, program kurmadım. Gerçekten ilginç.

@Recep Baltaş Sorun devam ediyor ve hala bir çözüm bulamadım. Eklediğim görseldeki iOS 16 yayınlandı başlıklı video hariç hiçbirini ben izlemedim.
Bütün eklentileri kapat. Sonra adım adım açıp hangisi bunu yapıyor tespit et.

Siz eklentiyi bulun söz ben video yapıcam.

Son düzenleme:
Bende de oluyor son 1 haftadır. Şifre değiştirmek falan çözmedi. Sadece Chrome da oluyor.

Eklentilerden olabilir dediğiniz gibi. 2 bilgisayar kullanıyorum senkronizasyon açık şekilde. 2'sinde de YouTube sekmesi boşta dururken rastgele video başlıyor. 2 biligsayara da yeni format atmıştım. Ya eklentilerden ya da bir Update'den kaynaklanıyor. Video ekrenda gözükmüyor bu arada, arka planda sesi geliyor sadece.

Aynen kanka. Sende de oluyorsa virüsle ilgisi yoktur. Kardeşim bal gibi bot olmuşsunuz sorun yok diyorsunuz bir de.

Bütün eklentileri kapat. Sonra adım adım açıp hangisi bunu yapıyor tespit et.

Siz eklentiyi bulun söz ben video yapacağım.

YouTube'da Live chat ve yorumları kapatan ve bazı ek özellikler getiren ve en azından YouTube ile ilişkilendirebileceğim iki eklenti kullanıyorum. Sorun eklenti kaynaklı ise yüzde doksan bu iki eklentiden biri problem yaratıyor:

- 'Improve YouTube!'
- Enhancer for YouTube™

İki eklenti de Chrome eklenti mağazasında seçilenler kategorisinde yer alan eklentiler. Google tarafından seçilenler kategorisine eklenen 5 yıldızlı iki eklenti bile kötüye kullanım yapıyorsa ben artık mağazadaki hiçbir eklentiye güvenemem.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı